10 dôvodov prečo používať prírodnú kozmetiku

Prírodná kozmetika

Ak ešte nefandíte prírodnej kozmetike, možno vás náš článok prinúti trochu sa zamyslieť.

1. Prírodná znamená prírodná – to jest bez živočíšnych výťažkov, bez ropných derivátov, parafínov, silikónov a pokiaľ možno, tak z ekologicky pestovaných rastlín.
2. Žiadne testy na zvieratách – toto pravidlo je už dlhé roky považované za jednu z mierok na trhu s kozmetikou.
3. Sociálny rozmer – veľké značky ako Annemarie Börlind, ktoré sú na trhu desiatky rokov, tvrdia, že podporujú len tých odberateľov, ktorí ponúkajú ľuďom poctivú mzdu, nevyužívajú detskú prácu, podporujú charitu v rozvojových krajinách a podobne.
4. Overené tvrdenia – nálepku prírodná kozmetika nemôže použiť bárskto, slušné firmy disponujú príslušnými certifikátmi pre svoje rastlinné výťažky, oleje atď. plus podliehajú prísnej kontrole. Na svete je asi 11 tisíc známych surovín používaných v kozmetike, no len 10 percent sa môže označiť ako prírodná kozmetika. Je pravda, že organické nie vždy znamená organické, alebo že sa na trh tlačia aj neseriózne firmy, ale to už je na inú debatu.
5. Papierové obaly, nie umelohmotné – krabičky sú z väčšej časti z recyklovaného papiera a z menšej časti z pilín, to znamená takme 100 percentnú obnoviteľnosť. Separovať sa dá aj použité sklo a kov na nádobkách.
6. Celková filozofia – je rovnaká ako pre výrobcu aj pre užívateľa. Skrátka menej petrochemického priemyslu, väčšia podpora pre prirodzené poľnohospodárstvo. Prírodná kozmetika je pre ľudí so sklonmi k jednoduchosti a odmietaním bláznenia sa za exotickými trendami.
7. Bezpečnosť – v tomto segmente kozmetiky sa dbá na alergické reakcie, názory dermatológov a celkové prirodzené pôsobenie produktu na zdravie zákazníkov. Výrobcovia tvrdia, že ich kozmetika nemá žiadné bočné efekty ako iné výrobky.
8. Kompatibilita so všetkými typmi pleti – hoci prírodná kozmetika nie je na trhu až tak dlho, jej sortiment je veľmi široký.
9. Nemusíte vlastniť banku – v ponuke je veľa prírodných produktov, ktoré sú lacnejšie ako ich syntetické varianty – kto hľadá, ten nájde.
10. Jemnejší dlhodobý efekt a prirodzenejšia vôňa – ak vravíte, že toto je vec názoru – prosím – diskusii sa nebránime :).