5 dôvodov, prečo deťom kúpiť drevené hračky

Drevené hračky

Drevené hračky používajú ľudia odjakživa a sú stále veľmi obľúbené. Hračky z dreva nie sú nijako zložité, neobsahujú žiadnu elektroniku, ale rozhodne majú svoje čaro. Drevené hračky nútia deti viac používať predstavivosť a fantáziu. A rozhodne mialé deti milujú, keď si drevený výrobok namaľujú podľa svojho vkusu. Všetky drevené hračky sú ošetrené neškodnými nátery, ktoré deťom v žiadnom prípade neublížia.

1. Rozvíjajú detskú predstavivosť a motoriku

Drevko prináša drevené hračky, ktoré podporujú logické myslenie a motorickú činnosť. Medzi najvyhľadávanejšie patria drevené stavebnice, guličkové dráhy, motorické labyrinty a hračky, ktoré učia deti trpezlivosti. Pri hre s nimi si deti zároveň cvičia jemnú motoriku rúk. Všetky tieto hračky spĺňajú všetky bezpečnostné normy.

2. Drevené hračky = ekologické hračky

Drevené hračky sú v podstate ekologické hračky. Pretože myslíme na udržateľnosť našej planéty, na ktorej budú v budúcnosti bývať naše deti, vyberáme a podporujeme také hračky, ktoré sa dajú ľahko recyklovať, vydržia stáročia (dobre, bude nám stačiť aj niekoľko desiatok rokov) a pri výrobe nezanechávajú onú škodlivú stopu, ako klasické plastové hračky za pár korún.

3. Sú vhodné aj ako hračky pre najmenších

Veľká väčšina drevených hračiek je relatívne jednoduchá. Súvisí to s technologickými možnosťami opracovania dreva. Drevené hračky nájdu svoje uplatnenie u detí od ich narodenia až po nástup do školy. Existujú samozrejme aj drevené hračky pre staršie deti, najmä vo forme rôznych hlavolamov, alebo hier akými sú šachy a mnoho ďalších. Hračky pre najmenších z dreva sú všeobecne veľmi rozšírené.

4. Drevo je príjemný materiál

Drevo je na hmat veľmi príjemný materiál. Technológia opracovania dreva síce neumožňuje vytvoriť také detaily ako pri plastových hračkách, ale zase si nevyžaduje tak vysoké prvotné investície. Je tak možné produkovať menšie série a docieliť oveľa väčšej rozmanitosti ponuky. Veľkou výhodou je tiež fakt, že valná časť drevených hračiek kombinuje faktor zábavy s nejakou edukatívnou funkciou.

5. Hračky z dreva vydržia večnosť

Nezanedbateľnou výhodou drevených hračiek je tiež fakt, že sú takmer nerozbitné a znesú tak aj tvrdšie zaobchádzanie, ktorému ich menšie deti často vystavujú. Niektoré drevené hračky môžu navyše poslúžiť aj ako originálne a vkusné dekorácie v detských izbách.