5 tipov pre starostlivosť o citlivú pleť

Čistá pleť

Citlivá pokožka je problém, ktorý intenzívne trápi veľké množstvo ľudí. Starať sa o pokožku a pleť čeliacu mnohým výzvam a nepríjemnostiam vie byť pekne náročná. Dá sa však hravo zvládnuť, ak postupne spoznávate, čo na pokožku vplýva pozitívne, a čo naopak negatívne.

1.Zvyknite si na používanie upokojujúceho tonika

Čistenie pleti sa v prípade jej zvýšenej citlivosti odporúča kombinovať s produktami, ktoré ju príjemne upokoja. Jedným z výnimočných produktov, ktoré napomáhajú k zmierneniu citlivosti, podráždenia a začervenia je upokojujúce hydratačné tonikum. Citlivosť pleti sa prejavuje mnohými nepríjemnými prejavmi, ktoré sa vďaka používaniu hydratačného tonika dokážu eliminovať.

2.Dajte šancu upokojujúcej pleťovej maske

Pri starostlivosti o pleť je ideálne stavovať na pleťové masky vytvorené profesionálmi. Nikdy však nie je na škodu občas kupované masky obmeniť i domácimi. Pleťovú masku si dokážete hravo pripraviť aj doma. Pre citlivú pleť je veľmi účinné používanie kombinácie bieleho jogurtu a ovsených vločiek. Maska tvorená z tejto kombinácie má schopnosť jemne odstraňovať odumreté bunky bez toho, aby brali pleti vlhkosť. Navyše, pôsobí zároveň aj ako hydratačná maska.

3.Obmedzte horúcu vodu

Horúca sprcha sa vždy javí ako skvelý a relaxačný nápad pre naše telo. Horúca voda však nepôsobí až tak skvelo na suchú a citlivú pokožku, ktorú zbavuje jej olejov. Vyskúšajte vodovodný kohútik posunúť o kúsok bližšie na studenú stranu a dopriať svojej pokožke sprchu pod vlažnou vodou.

4.Pravidelný pitný režim

Optimálny pitný režim by mal byť súčasťou každého zoznamu s tipmi pre zdravšiu pleť. Či už vás trápi citlivá pokožka alebo nie, dodržiavanie pravidelného prísunu vody sa na našej pokožke odzrkadlí vždy pozitívne.

5.Dbajte na obsah kozmetických produktov

Vyhýbajte sa parfumovaným produktov, ktoré nepôsobia na citlivú pleť absolútne priaznivo. Väčšina kozmetických prípravkov s vôňou môže na vašu citlivú pokožku reagovať a vytvárať problémy.

Citlivá pleť si zaručene zaslúži veľké množstvo pozornosti a dôkladnej starostlivosti. Dôležité je spoznať svoju citlivú pleť, venovať pozornosť aspektom, ktoré na ňu vplývajú negatívne a vyhýbať sa im.