8 zaujímavostí o spodnej bielizni, ktoré ste nevedeli

Spodná bielizeň

Spodnú bielizeň riešia ako ženy, tak aj muži. A to nielen z estetického hľadiska, ale aj z hľadiska pohodlia a komfortu. Pánska a dámska spodná bielizeň by vám mala sedieť čo do veľkosti, tvaru, tak aj materiálovo. Prečítajte si niekoľko zaujímavostí, ktoré ste o spodnejbielizni zrejme vôbec netušili.

Pôvod bielizne Victoria Secret

Niektoré kúsky známeho spodnej bielizne značky Victoria Secret, obľúbené najmä medzi nežnejším pohlavím, boli šité priamo vo väzení v USA, v Južnej Karolíne.

Povery a zvyky

Ľudia po celom svete veria rôznym poverám. Existuje aj povera o spodnej bielizni. Talianske ženy si vždy na Nový rok obliekajú nohavičky červenej farby, pretože veria, že im do života vnesú šťastie a nasledujúci rok bude úspešný vo všetkých aspektoch.

Pozor na veľkosti podprsenky

Rôzne prieskumy ukázali, že až 80% žien nosí zlú veľkosť podprsenky.

Slipy sú pre chlapcov, nie pre mužov

Podľa sexuológov páni, ktorí stále nosia chlapčenské slipy, nie sú vyspelí, čo sa prejavuje v rôznych sférach ich života.

Nezabudnuteľný „podprsenkový“ protest

Ženy počas šesťdesiatych rokov protestovali proti diskriminácii žien v spoločnosti, a to takým spôsobom, že spaľovali svoje podprsenky.

„Praktický“ nápad britskej armády

V minulosti sa diali aj mierne šialené veci. Jednou z nich bolo spodná bielizeň, ktorú rozdávala britská armáda svojim vojakom. Išlo o antibakteriálnu bielizeň, ktorú vojaci mali nosiť až po dobu troch mesiacov.

Britky majú podľa výskumov najväčšie poprsie, Číňanky najmenšie

Vo Veľkej Británii nájdete väčšinou podprsenky v najväčších veľkostiach, zatiaľ čo v Číne je to naopak. Tam sa predávajú podprsenky s najmenšími košíčkami.

Každodenná výmena spodnej bielizne vôbec nie je samozrejmosťou

Podľa rôznych prieskumov si až 18% slobodných ľudí nemení denne spodnú bielizeň. Podobný jav sa vyskytuje aj v manželstvách. V tomto prípade však ide „len“ o 12% populácie.

Hľadáte pohodlnú a kvalitnú spodnú bielizeň, v ktorej vynikne vaša postava? V ponuke e-shopu Andrie nájdete rôzne kúsky –pánske trenírky aj boxerky rozličných strihov a farieb k vašej spokojnosti a široký sortiment obľúbeného bavlnenej spodnej bielizne pre pánov i dámy.