9 najlepších pláží na svete

Maledivy

Toto je rebríček zostavený časopisom National Geographic, takže prípadnú kritiku (napríklad, prečo tu nie je slávna brazílska Copacabana apod.) smerujte k nim :).

1. Seychely – slávne ostrovy pre majetných dovolenkárov disponujú bledoružovým pieskom, čistučkým tyrkysovým morom a zátokami chránenými pred vetrom a vlnami. Skrátka – raj, nielen pre fotografov.

2. Maldivy – vravíme im nesprávne Maledivy, ale divy sú tu veľké… Okolo 1100 ostrovov južne od Indie lákajú od svojho objavenia západnými cestovateľmi. Povrch ostrova je takmer na úrovni mora, najvyšší kopec má 3 metre (!) a nájdete tu záľahy palmových bludisiek.

3. Tahiti, Bora Bora – romantický ostrovček vo francúzskej Polynézii nemá ani 30 kilometrov, ale poznajú ho na celom svete ako raj zaľúbencov. I od nás vás tam dokáže dostať pár cestoviek, ale konkurencia je veľká. Ostrov je izolovaný od sveta a tichučký.

4. New York, The Hamptons – síce severnejšie počasie, ale Newyorkčania nedajú dopustiť na pláže svojho Long Islandu. Pomerne rozsiahle územie ponúka vari najlepšie a najrôznorodejšie služby na svete.

5. Hawai, Lanikai – táto pláž má len polmíľu, ale jej piesok sa vraj trbliece aj v noci. Nekonečný slnečný svit, korále, živá flora a fauna – nečudo, že práve táto pláž je na toľkých plagátoch a pohľadniciach.

6. Massachusetts, ostrov Nantucket – vraj najpopulárnejšia pláž v Severnom Atlantiku, posiata typickými americkými drevenými domčekmi a miestnymi podujatiami. Opäť – síce severnejšia piesková pláž, ale s pokojnou vodou na jednej strane ostrova a surferskými vlnami na druhej strane.

7. Austrália, ostrov Fraser – 260 kilometrov od Brisbanu sa nachádza najväčší piesočný ostrov na svete (rozloha 1600 kilometrov štvorcovýcch). Je to zároveň súčasť svetového dedičstva a Mekka všetkých ekológov – napríklad aj kvôli tisícročným stromom.

8. St. Bart’s – Karibik v top ten nesmie chýbať. Tento ostrov kolonizovali Francúzi, a to znamená francúzsku kuchyňu, architektúru a hotelové služby. Ostrovček má pritom dĺžku iba 13 kilometrov, zviera ho 20 rozprávkových pláží a čistučké more.

9. Malajzia – Langkawi – názov znamená Krajina želaní a toto tvrdenie sa k pravde veľmi približuje. Ostrov má bohatú históriu, typických malajských osadníkov. V minulosti tu často kotvili aj piráti a rôzni vyhnanci. Krásne prázdniny.