Aké sú najlepšie typy lyží pre pravých lyžiarov?

Lyže

Aké sú najlepšie typy lyží pre pravých lyžiarov?

Zima je už za rohom a spolu s ňou sa začínajú rozbiehať aj lyžiarske strediská. Znamená to, že lyžiarska sezóna sa začína, a preto je najvyšší čas, na všetko sa poriadne pripraviť, pretože počas sezóny nemôžete nič riskovať. Ako sa pripraviť na lyžiarsku sezónu?

Počas tejto ťažkej doby, keď svet ničí pandémia koronavírusu, bude lyžovanie o čosi inakšie, ako to bývalo doteraz. Príprava na lyžiarsku sezónu sa však nemusí zmeniť, a preto je dobré všetko si skontrolovať, prípadne dokúpiť čo najskôr. Nezabúdajte hlavne na lyže, ktoré sú základom, ktorý musíte pozrieť.

Aké lyže sú najlepšie?

Ak patríte medzi začiatočníkov v lyžovaní, pravdepodobne je vám jedno, aký typ lyží máte a akej značky sú. Pre viac profesionálnych lyžiarov, je to však zásadné a každoročnou tradíciou je tak aj kontrola lyží. Lyže nemusíte meniť po každej sezóne, no ak máte pocit, že by ste mohli kúpiť lepšie, popozerajte sa hlavne po značkách ako Rossignol, alebo dnes je celkom obľúbenou značkou aj Atomic. Tieto lyže patria medzi špičkové a používajú ich aj profesionáli. Samozrejme, aj lyže rovnakej značky sú rôzne, a preto si treba vybrať správnu veľkosť. Dobré je si lyže poriadne vyskúšať, prípadne požiadať o otestovanie, aby ste presne vedeli, ako vám lyže sedia a ako sa na svahu budú potom správať.

Lyže by však mali byť kvalitné a vybavené aj bezpečnými prvkami napríklad na viazaní. Nekvalitné lyže bez dobrých ochranných pomôcok dokážu spôsobiť veľké problémy, ale aj vaše zranenie. Tomu je dobré sa počas lyžiarskej sezóny sa vyhnúť, pretože aj malé zranenie vás dokáže odstaviť od celej lyžiarskej sezóny. Dôležité je však vyberať lyže naozaj podľa seba, aby ste s nimi boli vy sami spokojný a aby ste si tak mohli užiť pokojnú a kvalitnú lyžiarsku sezónu s poriadnymi lyžami.

Nečakajte a kúpte si poriadne lyže aj vy!