Ako kupovať detské posteľné obliečky

Máša a medveď

Najlepší spôsob ako pozerať rozprávku je ponoriť sa do nej.

Svojim deťom nikto nekupuje veci, ktoré sa im nepáčia. Aj tie najmenšie batoľatá už majú schopnosť rozlišovať a zaraďovať si svoje obľúbené hračky. A to isté platí aj pre rozprávky. Preto pri nákupe posteľného prádla sa snaží každý rodič urobiť svojim dietkam radosť. Deti vo svojich obľúbených farbách sú pokojnejšie a lepšie sa im spí.

Samozrejme, sú tu aj iné dôležité faktory pri kúpe.  Postelné obliečky musia byť mäkké a príjemné, ideálne z prírodneho materiálu, napríklad z jemnej česanej bavlny, kde sa deti cítia pohodlne. Sú aj obliečky zo syntetických materiálov, ktoré majú výhodu okrem iného aj v tom, že sa ľahšie perú.  To je dosť dôležité, určite by ste nemali kupovať obliečky, ktoré je treba čistiť chemicky alebo hrozí, že sa rozpadnú po prvom opratí.

Výdrž prádla je tiež dôležitá.  Plánujete obliečky používať dlhšie v predškolských rokoch? Možno k vášmu maličkému pribudne aj súrodenec, a ako to už u nás býva, mladší dedia veci po starších. Taktiež veci po deťoch sa často predávajú v detských bazároch, niekto ich ešte môže dobre použiť. Rozhodne sa oplatí investovať do materiálov s dlhšou výdržou. A rozprávky ako Máša a medveď Míša nevychádzajú len tak z módy.

Musíme tiež zvážiť v akom ročnom období sa nachádzame. V zime je to jasné, držať deti v teple je základ. V lete môžeme deti ukladať do slabších vrstiev – stále platí, že sa nemá nič preháňať. Podchladenie spôsobuje choroby, no rozhorúčenie tiež nie je výhra.

Pred kúpou určite zmerajme rozmery detskej postieľky alebo postele. Presne podľa porekadla tri-krát meraj, raz rež. S príliš malou obliečkou nenarobíme nič, väčšia sa dá zmenšiť. A deti rastú ako z vody… A tiež robia na svojich lôžkach hotovú paseku, vypľúvajú jedlá, slintajú a cikajú si do plienkok. Preto treba mať záložné obliečky a kupovať ich aspoň v dvoch setoch.

Obliečky samé o sebe ešte nezabezpečujú 100-percentný komfort vašej ratolesti. Dôležitá je aj postieľka, pevný a vode odolný matrac, vankúše, a samozrejme, atmosféra v rodine a rodičovská láska, vlastne to posledné je asi na prvom mieste.

Obchod, v ktorom kupujeme, musí byť dôveryhodný a overený. Niektoré obchody ponúkajú veľký široký výber od rôznych dodávateľov, niektoré obchody ako Posteľné obliečky Máša a medveď Míša sa sústredia na jednu vec (a preto svoj produkt veľmi dobre poznajú).

Jeden z mnohých výrokov Alberta Einsteina hovorí aj toto: „Ak chcete, aby vaše deti boli inteligentné, čítajte im rozprávky. Ak chcete, aby boli inteligentné viac, čítajte im viac.“ Môžeme iba súhlasiť.