Ako naraziť na ten správny hotel v Tatrách

Hotel Slovan - Tatranská Lomnica

Veľký televízor? Netreba. Krásny výhľad z okna? Nie je na zahodenie.

Do Tatier sa chodí oddychovať a kochať prírodou, nechodí sa sem riešiť rebríčky hotelov. Ak už nejaké ubytovanie hľadáte, chcete mať súkromie, k dispozícii slušnú kúpeľnu a čistú toaletu, nechcete kráčať pešo polkilometra k parkovisku alebo reštaurácii. Máme pre vás pár tipov ako skĺbiť pohodlie a dobrú cenu:

  1. Preštudujte si recenzie. Dobré stránkny sú dôveryhodné. A najmä – čím viac, tým objektívnejší pohľad získate. Poznáme veľké globálne služby ako TripAdvisor alebo Booking, ale aj viacero domácich služieb. Hľadajte najmä negatíva a porozmýšľajte, či sa s nimi môžete zmieriť.
  2. Všetko v jednom. Ok, nehľadáte ani biznis hotel, ani ubytovňu na prosté prespanie. Ak vám ide o ozajstnú dovolenku či prázdniny, chcete mať po ruke rôzny komfort – jedáleň, bar, spoločenské priestory, wellness, obchod, taxi službu… a v neposlednom rade tiež krásne hory čo by kameňom dohodil. Hotel Slovan má napríklad aj vlastný bazén a Relax Centrum – ocenia to nielen rodinky na výlete.
  3. Dostupnosť a doprava. Ak prídete vlastným autom, určite sa staráte, kde ho odparkujete a za akých podmienok. Ak cestujete inak, poloha hotela je ešte kľúčovejšia – blízkosť autobusových zastávok, vlakových staníc či dostupnosť taxíkov bude pre vás asi dosť dôležitá. A tiež či do hotela nemusíte chodiť po ceste bez chodníkov.
  4. Priateľská obsluha. Áno, stále žijeme v krajine, kde nie vždy sú usmievavé a príjemné služby samozrejmosťou. Našťastie, naši hoteliéri sa už toho dosť naučili a dokážu svoj personál viesť v príjemnej atmosfére, ktorú hostia pri oddychu tak nevyhnutne potrebujú. Ak máte nejakých známych, ktorí už pochodili nejaké hotely v Tatrách, určite sa ich spýtajte, kde boli na vás ľudia skrátka ľudsky milí a nápomocní.
  5. Drobné pozornosti. Čo všetko by malo byť v povinnej izbovej výbave? Názory sa líšia, vždy je to však čisté prádlo a uteráky. Čím lepší hotel, tým viac vás zahrnie drobnými pozornosťami. Trebárs hygienickými potrebami zdarma, kávou či čajom, vkusným riadom v kuchynskej skrinke, fénom v kúpelni a stovkou ďalších drobností, ktoré samé o sebe nerozhodujú, ale dokopy dokresľujú obraz o hoteli.
  6. Čistota. Hlavná kategória, ktorá je v každom hodnotení. Ako na vás ubytovanie pôsobí celkovo? Ako stará umakartová búda zo socializmu, alebo moderný a pekne zariadený hotel? Ako si počína personál a upratovacia služba? Aký je upratovací režím v hoteli? Nie nadarmo sa vraví, že úroveň každého podniku môžete hodnotiť podľa toho, aké tam majú čisté toalety.
  7. Výlety. No a to hlavné kvôli čomu ste prišli – ako strávite svoj drahocenný čas. V Tatrách určite nechcete kvasiť len na hoteli. Chcete, aby ste to mali blízko do hôr, na lyžiarske zjazdovky, do lesa so zverou a vzácnymi vtákmi. Hľadáte odporúčané turistické chodníčky a pokoj. Aj v tomto vám v dobrom hoteli musia vedieť pomôcť a poradiť.