Ako oživiť študentskú oslavu

Študenti na pivku

Oživiť párty – s pivom, to je jasné. A čo ešte? Predsa by sme neskončili tak skoro.

Ľudia majú fantáziu a pivná dekorácia sa dá vykúzliť takmer zo všetkého, viď tento „malý príklad“ na pintereste, v zime, v lete, študenti sa bavia radi stále, kreativita a vynaliezavosť hádam ešte úplne neodumrela. Veľmi dobre si pamätáme každoročné beerfesty s rôznymi pivnými hrami (alebo aj menej :)).

Pivo je na chuť a na zábavu, chutí lepšie zo skla ako z plastu, správny pivár nikdy nevydrží pri jednom a už vôbec ho nikdy nenechá zvetrať. Študenti sú ale kasta chudobná a často musí improvizovať v ťažkých podmiekach. Keď je najhoršie a okolnosti nám neprajú (máme sud, ale nemáme elektriku), pomôže aj mobilná párty pípa (je to lepšie ako piť rovno zo suda, verte nám :)). Pokiaľ patríte k tým zabezpečeným študentom, alebo máte k dispozícií jeden z tých tajných fondov na štúdium, môžete skúsiť ohúriť svoju partu aj s pokročilejším náradím – Výčepní zařízení tu, niečo na začiatok.

Párty pípa

Z nejakého dôvodu si nevycválaní chalani myslia, že na dievčatá robí dojem rýchlosť a objem vypitého piva.. no, možno nie na každú to platí, ale rešpekt u kamarátov si možno predsa len vydobyjete. Vedeli ste, že Írsky Guiness prerazil s tým, že používal tvrdú minerálnu vodu, alebo že v stredoveku bolo pitie piva často bezpečnejšie ako obyčajná voda (tá bola znečistená, zato pivo dobre prevarené)? Alebo že Vikingovia verili, že vo Valhalle ich čaká obria koza, ktorej z ceckov tečie nekonečný prúd piva? Kolonisti Nového sveta na slávnej lodi Mayflower zakotvili a začali žiť tam, kde sú doteraz, pretože sa im… minulo pivo – a tak sa rozhodli neísť už ďalej, veď načo.

Ak patríte k serióznejším pivárom, určite sa neuspokojíte so všetkým čo tečie a má približne zlatú farbu. Pivní speciály dnes už nie sú ničím výnimočné. Sú ich veľké zástupy a každý pivovar má v portfóliu nejaké chute, čo sa líšia od mainstreamu. Hlavne malé pivovary v tomto v poslednom čase excelujú.

České pivovary asi netreba ani spomínať. Pivo môžu variť aj v Číne alebo v Japonsku, ale české pivo je české pivo. Pivná turistika naberá na obrátkach a nie je ničím nezvyčajným, že do hospody zablúdi partia turistov len kvôli tomu, aby ochutnali miestnu špecialitu.

Hlavne nezabudnite – na lačný žalúdok sa alkohol vstrebáva rýchlejšie a keď dostiahne stredný mozgový lalok, človek sa začne chovať, mierne povedané, inak, a navyše začína zabúdať. Zvyčajne ide o klasickú kombináciu študentského života.