Ako sa starať o pleť?

Hladká pokožka

Každá pleť si zaslúži starostlivosť. Aj preto by ste si mali vytvoriť zdravé návyky a pleti dopriať všetko, čo potrebuje. Ako si udržať pleť v dokonalom stave?

Pleť pravidelne hydratujte

Okrem dodržiavania pitného režimu myslite aj na hydratovanie pleti zvonka. Vyberte si vhodný krém, ktorý bude vyhovovať typu vašej pleti. V kozmetickej výbave bežnej ženy zväčša nájdete denný krém, nočný krém a krém pod oči. Nájdite si preto aj vy značku, ktorá sa o vašu pleť postará.

Nezabudnite pleť čistiť

Určite sa vám to už párkrát stalo. Večer ste od únavy padli do postele a svojej pleti vôbec nevenovali pozornosť. Pleť nedostatkom starostlivosti trpí a predčasne starne. Dôraz by ste mali klásť na večerné čistenie. Zväčša vám postačí gél alebo pleťová voda. Tá vás zbaví aj posledných zvyškov makeupu.

Vždy sa odličujte

Odličovanie pleti vašej pokožke prospieva. Odličovač ju čistí od všetkého makeupu, ktorý ste použili na skrášlenie, a uvoľní upchaté póry, vďaka čomu bude vaša pleť v nočných hodinách dýchať.

Doprajte pleti výživu

Zlatá, platinová či ružová zlupovacia maska. Pleťových masiek je hneď celá rada a vy si tak môžete vybrať kúsok, ktorý splní svoju funkciu čo najlepšie. Či už hľadáte vyživujúcu masku, masku, ktorá odstráni mŕtve kožné bunky, alebo pomôže vám v boji proti vráskam, rada omg masiek vás zaručene nesklame.

Aj peeling je dôležitý

Peeling by ste mali používať raz až dvakrát týždenne. Vďaka nemu bude vaša pleť prekrvená a jasná. Navyše, peeling vám pomôže otvoriť póry. Aplikácia krému tak bude omnoho účinnejšia. Peeling si môžete poľahky pripraviť aj doma. Stačí vám malá lyžička cukru a tri kvapky olivového oleja. Vytvorenú zmes si aplikujte na tvár a zbavte sa tak odumretých kožných čiastočiek.

Ošetrenie pleti kozmetičkou

V rámci starostlivosti o pleť by ste aspoň raz za dva mesiace mali zájsť za odborníkom, kozmetičkou, ktorá vám pleť vyčistí.