Ako sa udržať vo forme počas vianočných sviatkov?

Cvičenie v zime

Okrem darčekov, rodinnej atmosféry a vône imela si určite všetci pomyslia aj na kopu jedla, čo nás čaká počas týchto dní. Samozrejme klasické vianočné jedlá, na ktoré sme zvyknutí už niekoľko rokov, musia byť predsa súčasťou Vianoc. Ako sa však aj popri maškrtení udržať vo forme?

Väčšina ľudí je po Vianociach veľmi sklamaná. Nielen preto, že Vianoce a sviatky skončili, ale najmä preto, že nabrali niekoľko kíl navyše. Ako to už býva zvykom, ľudia si povedia, že začnú niečo so sebou robiť až po Novom roku. Samozrejme, stane sa tak málokedy. Ak by ste však nepatrili medzi ľudí, ktorí budú so sklonenou hlavou vstupovať do ďalšieho roku, ukážeme vám, ako s kilami navyše bojovať už počas vianočných sviatkov!

Pokiaľ športujete celý rok a cez Vianoce si dáte pauzu, nie je to správne. Mohli by ste vypadnúť zo svojho stereotypu a späť sa už len ťažko vrátite. Najlepšie je ak budete športovať neustále. Samozrejme, počas sviatkov môžete obmedziť dĺžku fyzickej aktivity, avšak netreba zabúdať na jej kvalitu! Cvičiť môžete aj v obývačke, popri tom pozerať vianočné rozprávky a zapojiť môžete aj celú rodinu! Takto si ozvláštnite vianočné sviatky a bude to aj zábava! Na seba si môžete dať oblečenie na cvičenie s vianočným motívom, ako napríklad klasické tričko na cvičenie alebo športové mikiny a bude sa vám hneď cvičiť lepšie!

Čerstvý vzduch – najlepší terapeut!

Okrem klasického cvičenia v obývačke nahradí cvičenie aj klasická prechádzka na čerstvom vzduchu! Stačí hodinová prechádzka v prírode s vašou rodinou, kde si nielen prečistíte hlavu, ale taktiež vykonávate pohyb. Lepšie sa vám strávi jedlo a metabolizuje organizmus!

Je to veľmi dôležité pre vaše zdravie a taktiež zdravie vašich blízkych. Vianoce sú za dverami, tak nezabúdajte na pravidelný pohyb či už vo vašej obývačke alebo v zasneženej čarovnej prírode!