Ako správne používať dezinfekčné obrúsky do terénu

Dezinfekčný obrúsok

Používate dezifenkčné utierky, obrúsky a iné pomôcky? A viete aký je medzi nimi rozdiel? Ak nie, je možné, že ich používate nesprávne.

Špinavé ruky, to je zoologická záhrada choroboplodných zárodkov, ktoré spôsobujú veľké množstvo zdravotných problémov. Nebyť pandémie covidu, tak by sme si to možno až tak neuvedmovali – dezinfekčné prostriedky zažívajú renesanciu a veľmi rýchlo sa učíme ako ich správne používať.

Na umývanie rúk väčšinou používame mokré spôsoby – na infekcie, je, samozrejme, čistá voda, stále výborná. Ak ale vodu nemáme k dispozícii – použijeme dezinfekčné obrúsky do terénu. Sú skvelé pre zdravotníkov na výjazdov, ale aj pre bežných užívateľov, napríklad na výlete v prírode a podobne. Tieto obrúsky sa líšia od obrúskov na sušenie rúk, alebo od utierok na čistenie plôch v domácnosti.

Poznáme veľa druhov obrúskov – niektoré sú pre zvlášť citlivú pokožku, s niektorými sa utierajú detské hračky, okuliare a šošovky, niektoré sú pre alergikov a niektoré sú vyslovene pre gastronómiu a stolovaniu. Stačí si vybrať. Je chyba používať vlhčené obrúsky na plný nos (ako vidno na obrázku – na to sú iné obrúsky), pravda, keď nie je nič po ruke, siahame v núdzi aj po nich.

Dezinfekčné prostriedky sú výborný prostriedok na spomalenie šírenie infekčných chôrob, ak sa správne používajú – a tiež skladujú. Aby vyschli, tak z puzdra zvyčajne trí len konček jedného servítka, obal alebo ochrannú vrstvu nestrhávame skôr než pred bezprostredným použitím. Po použití väčšiny plochy utierky sa už znova nepoužíva, nehádžu sa rozhodne do toalety a nepoužívajú sa na sušenie rúk.

Vlhčené dezinfekčné obrúsky odstránia až 99 percent hrubej kontaminácie – pri správnom použití. To znamená dôslednom pokrytí celej pokožky, aj medzi prstami. Udržia ruky aj tvár svieže. Správne umytie obrúskom musí byť vlhké, dlane o seba šúchame a krížime navzájom prsty tak, aby sa plochy na oboch rukách umyli vzájomným trením.

Ideálne je, ak má používanie obrúskov istý denný rytmus, pretože ruky máte špinavé, aj keď to nevidno. Príliš hrubej špiny sa zbavte najskôr bez obrúsky, aby ste ho nespotrebovali zbytočne.

Dezinfekčné prostriedky rady STÉRIDINE inaktivujú patogény a pritom nepoškodzujú životné prostredie. Dezinfekcie STÉRIDINE spĺňajú najnáročnejšie kritériá a preto ich odporúčame zvlášť citlivým ľuďom, ktorí trpia najrôznejšími alergiami a inými reakciami. Je možné ich používať tam, kde by iný prostriedok namáhal príliš pokožku.