Ako vybrať správny nožnicový stan

Nožnicový stan

S nožnicovým stanom sa môžeme stretnúť na rôznych akciách. Nožnicové stany majú všestranné využitie či už ako predajný stánok, záhradný altánok, prístrešok pre auto a mnoho iného. Jeho hlavné výhody sú rýchle rozloženie a zloženie, nízka hmotnosť, skladnosť a hlavne mobilita. Je pripravený všade tam, kde ho práve potrebujete.

Mnoho faktorov je dôležitých pre správny výber stanu. V prvom rade si treba vybrať vhodný rozmer stanu. Je podstatné na akú príležitosť a pre koľko ľudí kupujete párty stan. Ak potrebujete predajný stánok, tak nožnicový stan s malým pôdorysom je ako stvorený pre Vás – v ponuke sú nožnicové stany 2×2, 2×3 a 3×3. Plánujete veľkú rodinnú či firemnú oslavu s množstvom ľudí pod záhradným stanom? V tom prípade sa treba poohliadať po väčšom rozmere, ktorý Vám poskytne napríklad stan 6×3 alebo 4,5×3.

Nožnicové stany je možné si vybrať vo viacerých prevedeniach konštrukcie – oceľovej, hliníkovej alebo hexagonovej konštrukcie.

Oceľová konštrukcia je základným a najpredávanejším prevedením nožnicového party stanu. Konštrukcia je ťažšia, povrchovo upravená práškovým nástrekom. Ženy však isto ocenia pri práci s nožnicovým stanom hliníkové prevedenie. Hliníková konštrukcia je podstatne ľahšia a povedzme si pravdu, pôsobí aj oveľa estetickejšie. Tí čo sa stále nerozhodli pre ten správny nožnicový stan a hľadajú niečo špeciálne isto osloví hexagonové prevedenie párty stanov. Jedná sa o profi nožnicové stany, ktoré už ozaj pôsobia luxusne a vyznačujú sa vysokou odolnosťou a životnosťou.

Súčasťou každého nožnicového stanu je samozrejme nepremokavá strešná plachta, ktorá Vám poskytuje ochranu nielen pred dažďom, ale aj pred páliacim slnkom. Pridaným bočných plachiet získate ochranu aj proti vetru.

Pri kúpe treba myslieť aj na správne kotvenie stanu, aby ste stan nemuseli naháňať u susedov. Nožnicový párty stan je možné ukotviť do zeme kolíkmi alebo vodnými záťažami, čo oceníte hlavne pri betónových povrchoch.

Zostáva Vám už len vybrať správnu farbu. Môžete si vybrať z farebného prevedenia : biela, žltá, červená, zelená, modrá, čierna.