Ako zariadiť obývačku po bohémsky?

Obývačka

Možno ste už o bohémskom štýle nazývanom tiež BOHO počuli aj vy. Dnes ho totiž pozorujeme nielen v bývaní, no tiež v móde. A hoci sa trochu obmieňa, jeho hlavné prvky ostávajú rovnaké. Čo je teda pre BOHO interiérový štýl typické?

Nebojte sa farieb

Ak milujete farby, bohémsky štýl je pre vás zaručene ten pravý. Typická Boho obývačka žiari farbami a vyznačuje sa originalitou. V podstate platí jednoduché pravidlo – čím pestrejšie kúsky do obývačky umiestnite, tým lepšie. Ideálne je voliť sýte farby. Pokojne sa môžete inšpirovať aj Áziou či Južnou Amerikou alebo slovenským folklórom. Na svoje si prídu aj milovníci prírodných odtieňov, ktoré nie sú BOHO štýlu vôbec cudzie. Naopak – jemné pieskové a bážové odtiene doplnené o zelenú, hnedú alebo oranžovú spolu vytvoria unikátnu symbiózu.

A čo materiály?

Ak sa rozhodnete pre bohémsku obývačku, voľte prírodné materiály čo do nábytku aj podlahovej krytiny. Najčastejšie môžete v obývačkach tohto typu pozorovať masív doplnený kovom. Interiér nádherne ozdobia aj ratanové kúsky, ktoré BOHO efekt zvýraznia znova o čosi viac. Z podláh je skvelou voľbou drevená podlahakorková podlaha alebo vinyl, ktorý síce nie je prírodný, ale dokáže takmer dokonale napodobniť aj prírodný povrch.

Pri zariaďovaní siahnite aj po textíliach. Kombinujte staré textílie s novými a vytvorte tak jedinenčný interiér, ktorý odrazí vašu osobnosť.

Rastliny v obývačke nesmú chybať

Na prvom mieste je prepojenie s prírodou. A tú do interiéru vnesiete aj prostredníctvom rastlín, ktoré môžete umiestniť do jednoduchých, tiež ozdobných kvetináčov. Typické pre tento štýl sú napríklad plamy alebo kaktusy. Ak hľadáte spôsob, ako dať voľný priechod svojej kreativite, stavte na rastliny zavesené zo stropu.

Rezonuje s vami bohémsky štýl?

Zariaďte interiér “nabielo” a minimalisticky a potom ho doplňte o unikátne bohémske dekorácie v podobe farebných vankúšov, kvetináčov, kobercov, lámp a ďalších pohľad pútajúcich kúskov.