Je jedno, či zľavové kupóny masovo zbierate alebo sa k nim dostanete len príležitostne. V oboch prípadoch chcete, aby ponuka naozaj spĺňala to, čím sa zdá byť a vy ste riadne dostali svoj produkt / službu. Zákazník sa prirodzene obáva, aby sa nestala nejaká nemilá vec typu „nedostal som, čo som chcel“, alebo „obchod je zadĺžený a melie z posledného a podobne“. Tak ako pri všetkom, aj pri zľavových kupónoch si treba dávať pozor a prípadne naozaj dobre zarobiť.
Samozrejme, kupóny a kódy sú aj výborný darček, ale svoju zodpovednosť by sme nemali prenášať na obdarovaného. Hovorí sa, že najvychytenejšia stránka s kupónmi má mesačný obrat rádovo v miliónoch eur – a to dokonca aj na Slovensku, kde boli zákazníci dlho konzervatívni a nedôverčiví. Systém na Slovensku sa časom vykryštalizoval, máme záruky, zoznam nedôveryhodných atď. takže niektoré zľavy (najmä na služby) sa šplhajú až do astronomických 90 percent. No nenechajte si opiť hlavu lákavými číslami a preverte si váš nákup.
Prvá a hlavná vec, ktorú je na zľavovom kupóne si treba skontrolovať, je dôveryhodnosť firmy. Ak firmu nepoznáte, určite si pozrite na internete, ako dlho funguje, či má veľa zákazníkov, aké sú recenzie. Veľké a osvedčené firmy sú veľmi bezpečné. Zľavový kupón Hej.sk alebo zľavový kód TPD.sk majú uplne inú dôveryhodnosť ako malá anoymná firmička. Veľké spoločnosti si totiž nemôžu dovoliť ani náznak neserióznosti a majú tiež zabehnuté isté postupy a metódy práce so zákazníkmi. Kupóny pritom pre nich predstavujú veľmi silný marketingový nástroj, ako si budovať svoju zákaznícku základňu.
Tiež je veľmi potrebné porovnať si parametre výrobku / služby s tým, čo je uvedené na kupóne. Pamätajte, že mnohé fotografie sú len ilustračné, robené v štúdiu s dokonalou technikou, svetlami, pozadiami atď. a že nemusia finálny produkt úplne presne popisovať. Nuž a napokon – porovnajte si cenu aj na iných portáloch, prípadne porovnávačoch cien. Dnes je to ľahké a zaberie to len pár klikov alebo dotykov prsta na mobile.
Stránky ponúkajúce zľavové kupóny na Slovensku sú našťastie pomerne bezpečné (na rozdiel od iných krajín) a Slovenská obchodná inšpekcia ročne eviduje len niekoľko desiatok podnetov na celú krajinu, z čoho nie každý sa potvrdí.