Bohaté a živé potraviny. Je cvičenie naozaj základom všetkého? Je diéta tou správnou voľbou? Poďme sa na to v 3 minútkach spoločne pozrieť

Pečenie

Určite sa stretávate so zdravotnými problémami, ktorých sa nemôžete zbaviť. Či už sa bavíme o ekzémoch, problémoch s trávením či dokonca o migrénach alebo o podobných „chorobách“.

Mnoho ľudí, trénerov a zdravotníkov apelujú na pohyb. Áno, pohyb je tiež dôležitý, ale dajme si ruku na srdce. Až 80% nášho zdravotného stavu tvorí jedlo, ktoré konzumujeme ďalší deň. Pohyb je zvyšných približne 20 %.

A rôznorodé diéty? Sú dlhodobo neefektívne, nefungujú a málo ľudí, ktorí propagujú tieto diéty si to priznajú. Bohužiaľ, je to biznis na ľuďoch. Zdravie sa skladá z dlhodobých zvykov. Zdravie si budujeme roky, nie týždne na základe diét.

Vzhľadom na to, že jedlo tvorí 80 % nášho zdravotného stavu, tak sa spýtajme sami seba: “Naozaj konzumujem bohatú a pestrú stravu alebo môj jedálniček tvorí z väčšej časti mŕtva strava?”

Pod mŕtvou stravou si môžeme predstaviť napríklad klasický rožok z pšeničnej múky, tepelne upravená zelenina bez živín, nekvalitné polotovary s chémiou, vyprážané jedlo plné tuku a ďalšie… skrátka jedlo, ktoré nie je prospešné pre naše telo a je zbavené väčšiny minerálov, vitamínov alebo patrí do GMO. Opakom mŕtvej stravy je tzv. strava živá/bohatá. Do tej môžeme zaradiť napríklad strukoviny, celozrnné cestoviny, zdravšie múky, superpotraviny a iné.

Každú surovinu, ktorú máme v našom živote naučenú, je možné nahradiť bohatším, zdravším a chutnejším variantom. Maj chuť na Máme Chuť ! 😛

Vždy si položme otázku: čo obsahuje toto jedlo? Je skutočne vhodné pre moje telo? Naozaj obsahuje živé a bohaté suroviny? Čo mi môže toto jedlo priniesť?

Za Máme Chuť Raw & Bio e-shop , Vám odporúčame naše detailné články. Následne si môžete vyskúšať niečo zdravé a chutné z našich receptov.

Super-potraviny, celozrnné cestoviny, ovocné tyčinky, orechy a ďalších 1000+ produktov nájdete na MámeChuť Raw & Bio e-shope.