Byty v hlavnom meste sú drahé, ale žiadané

Bratislavské byty

Na trhu s nehnuteľnosťami je Bratislava unikát. Aj starý byt, ktorý má reálnu hodnotu 90 tisíc eur, môže byť predaný za 120 tisíc alebo aj viac eur.

Je to dané tým, že v porovnaní so zvyškom krajiny je tu ohromne veľa pracovných príležitostí a Bratislava ako taká, je braná ako bohaté mesto na úrovni Viedne. My, domáci síce vieme, že do Viedne máme ďaleko, ale napríklad Európska únia berie Bratislavu ako najbohatší región, ktorému vyslovene kráti dotácie, pretože ich vraj nepotrebuje.

Predať byt v Bratislave nie je pri súčasnom množstve záujemcov vôbec ťažké. Predajcovia majú veľa priestoru na manévrovanie a môžu si nechať slušnú rezervu „na vyjednávanie“. Na druhej strane, kupujúci má tiež veľa kariet na výber a nemusí sa ponáhľať do určitej kúpy. Trh je v našom meste naozaj špecifický, to vám potvrdia všetky realitné kancelárie.

Obyčajní ľudia (fyzické osoby) používajú pri stanovovaní ceny jednoduchú taktiku, napríklad si pozrú ceny bytov v susedstve. Developeri majú vlastný sofistikovaný systém maximalizácie zisku – a developeri momentálne hrajú v Bratislave primárnu úlohu. Budovy rastú ako huby po daždi. Nové byty v Bratislave nafukujú mesto a trendu stále nie je koniec. Veľké komplexy vznikajú v každej štvrti, je jedno, či ste v Petržalke, v Starom Meste, v Ružinove či v „Devínskej“. Keďže sa projekty na seba dosť podobajú, developeri sa snažia ich nejak odlíšiť a ponúknúť aj rôzne finančné vychytávky, napríklad, že nedostanete na výber výmeru, ale cena je tým pádom nižšia, rôzne záruky, rôzna pomoc pri hypotékach a podobne.

Máte dosť prostriedkov na centrum? Žiadny problém. Byty na predaj Bratislava sú tu. Investori majú v súčasnosti rozpracovaných desiatky projektov. Napríklad firma Finep SK prichádza so svojou ponukou v Ružinove na Jégého aleji. Firma dvadsať rokov stavala v Českej Republike a niekoľko rokov sa jej darí už aj na Slovensku. S tisícami dokončených bytov prispieva k nepretržitému rastu nášho hlavného mesta.

Foto zo stránky: Finep SK

Finep - obytný dom na Jégého aleji