Čo sú to superpotraviny?

Superpotraviny

Superpotraviny (z anglického superfoods) sú prírodné zdroje cenných látok, ktoré v dnešnej strave chýbajú. Pravidelnou konzumáciou pomáhate organizmu predchádzať rade civilizačných chorôb a predčasnému starnutiu, podporujete regeneráciu, detoxikáciu a nastavovanie celkovej rovnováhy. Zaradením superpotravín do svojho jedálnička podporíte zdravie tela i mysle!

Jedná sa o prírodný zdroj energie priamo nabitý cennými látkami, dôležitými pre náš organizmus, ktoré v normálnej strave chýba. Je preto nevyhnutné siahnuť po produktoch, ktoré pomáhajú dopĺňať chýbajúce vitamíny a minerálne látky a zaradiť ich do svojho jedálnička. Superpotraviny vyživujú telo i myseľ, pomáhajú regenerovať organizmus, detoxikujú a podporujú nás v boji proti civilizačným ochoreniam.

Medzi superpotraviny patria najmä zelené potraviny, ovocie, zelenina a byliny. Najčastejšie pochádzajú z iných kontinentov a vyskytujú sa v tropických dažďových pralesoch, vyšších nadmorských výškach a v oblastiach, kde sídlili dávne civilizácie. Síce nenahrádzajú vyváženú stravu, ale môžu ju obohatiť o prospešné vitamíny, enzýmy, minerály a aminokyseliny.

Použitie superpotravín

Môžete ich konzumovať v surovom stave, v sušenej podobe alebo vo forme prášku. Môžete ich pridať do pokrmu alebo rozmiešať vo vode a vypiť. Superpotraviny sa nemôžete predávkovať, ale môže sa objaviť očistná reakcia. Pri tej dochádza k prechodnému zhoršeniu stavu, pretože sa z tela uvoľňujú škodliviny a vylučujú sa z tela von močom a pokožkou. Táto očistná reakcia netrvá dlhšie ako tri týždne a môžete ju zmierniť znížením dávok superpotravín.

Aktívne látky v superpotravinách

Superpotraviny obsahujú koncentráciu prospešných látok, ktoré sa telu nedostávajú v potrebnej miere. Vyskytujú sa v nich vitamíny pre metabolizmus bielkovín, tukov a cukrov, aminokyseliny pre výživu svalov, enzýmy pre štiepenie zložiek potravy, antioxidanty pre posilnenie srdca a minerály pre fungujúce organizmus. V zelených superpotravinách sa ďalej nachádza chlorofyl známy pre svoje prečisťujúce účinky, ktorý zvyšuje produkciu hemoglobínu, pomáha pri chronických zápaloch, ničí choroboplodné baktérie, upravuje trávenie a vyrovnáva krvný tlak.

PR články na mieru vytvára marketingová agentúra TEXTO.