Čo všetko vám ponúka golf?

Golf

Golf býva často spoločností vnímaný ako drahý a nedostupný šport, ktorý je určený len pre „vyvolených“ – vysoko postavené a vplyvné osoby. Pritom sa tomuto športu môžete venovať v každom veku, aj keď nie ste vo vedení veľkej spoločnosti a vaše mesačné príjmy nie sú niekoľko tísic eur. Golf vás dokáže zbaviť každodenných starostí, užijete si pobyt na čerstvom vzduchu a navyše urobíte niečo pre svoje zdravie. Vezmite na golf rodinu alebo priateľov a užite si príjemné chvíle s blízkymi.

Golfová výbava do začiatku

Keď porovnáte ostatné športy, zistíte, že golf naozaj nepatrí medzi tie najdrahšie. Finančne náročnejší je napríklad tenis a obstaranie kvalitnej rakety, kúpa trekingového či športového bicykla alebo streľba. Základnú golfovú výbavu kúpite už za cenu, ktorá sa pohybuje od 5 do 8 tisíc, a to vrátane kvalitného golfového oblečenia. Každoročným výdajom sú poplatky za vstup na ihrisko a členstvo v golfovom klube. Prvotná investícia sa môže navýšiť, ak si zaplatíte výukové lekcie s profesionálnym trénerom. Následne si však môžete užívať pravidelnú hru a príjemné zážitky.

Zábava pre celú rodinu

Golf je šport, ktorý sa hodí pre celú rodinu. Hrať môžu muži a ženy bez vekového obmedzenia, nezáleží ani na golfovej výkonnosti a znalostiach. Všetko sa naučíte na ihrisku. Golf je vhodný aj pre deti a začiatočníkov. Stačí vziať golfový bag s vybavením a vyraziť s celou rodinou, s priateľmi alebo usporiadať teambuilding.

Šport v každom veku

Veľkou výhodou tohto športu je možnosť začať ho hrať v akomkoľvek veku. Golfu sa deti začínajú venovať dokonca už od 4 rokov. Fyzická kondícia ani silové výkony nie sú v tomto športe nutné. Golf je ideálnym športom aj pre starších ľudí, ktorí majú radi aktívny život a chcú posilňovať pohybový aparát.

Pracovné i priateľské kontakty

Medzi pozitíva patrí psychická pohoda a pokoj, ktorý golfom získate. Navyše môžete na ihrisku nadviazať nové priateľstvá, či už v osobnej alebo obchodnej sfére. Cenné obchodné kontakty získate medzi spoluhráčmi. Golf dokáže odbúrať všetky bariéry a často sa práve na ihrisku tvoria vzťahy, ktoré trvajú roky.

Urobte niečo pre svoje zdravie

Nie je nič lepšie ako stráviť príjemný čas na čerstvom vzduchu. Golf je ideálnym športom, ktorý sa venuje prirodzenému pohybu – tým je chôdza. Golfový pohyb a hra s golfovou palicou prospieva rovnováhe, koordinácii a rovnomernej záťaži pohybového aparátu.

Cestovanie a svetové ihriská

Ak radi spoznávate nové krajiny a milujete cestovanie, golf je pre vás ten pravý šport! Vďaka nemu môžete navštíviť rozmanité miesta. Medzi zaujímavé patrí ihrisko v Rakúsku, Turecku alebo na Floride.

V každom prípade by golf mal byť hlavne zábavou a príjemnou aktivitou, kde si oddýchnete od práce, strávite čas so svojimi blízkymi a budete sa k nej pravidelne a radi vracať.