Dá sa naučiť angličtina cez internet?

Angličtina online

Klasické kurzy, ktoré môžete navštevovať popri zamestnaní alebo po vyučovaní, majú viac nevýhod ako výhod. Väčšinou si nemôžete vyberať ani čas, ani miesto. Musíte sa prispôsobovať. Stojí vás to veľa peňazí, času a nervov. Nie ste v kurze sami, máte spolužiakov, možno viac hlučných, menej chápavých. Často je potrebné vracať sa k už prebranej téme, ak niekto neporozumel. Brzdí vás to a vyrušuje. Radi by ste zrýchli tempo, avšak nedá sa. Nezávisí to od vás.

Ďalšou možnosťou je začať študovať angličtinu online. Študovanie pomocou online nástrojov je hitom dnešných dní a aj pri online štúdiu máte viacero možností.

Prostredníctvom webovej stránky spoločnosti zaoberajúcej sa online kurzami si vybraný kurz kúpite, prihlásite sa do systému a rovno môžete začať študovať. Celé štúdium sa odohráva prostredníctvom vášho počítača, tabletu či mobilu.

Každý spôsob má isté výhody, ale i nevýhody. Záleží na každom človeku, čo preferuje, čomu dáva prednosť, aký typ štúdia si zvolí.

Ako sa dá učiť angličtina online

Najrozšírenejšou možnosťou je učenie pomocou komunikačných nástrojov ako napríklad Skype, Viber alebo Messenger. Táto výučba je však podmienená tým, že musíte mať svojho lektora. S ním je potrebné dohodnúť si termín, skoordinovať si navzájom čas, opäť sa musíte niekomu prispôsobovať.

Na druhej strane je to fajn, keďže sa môžete v konkrétnej chvíli dozvedieť, či a kde robíte chybu v gramatike alebo vo výslovnosti. Lektor vás hneď upozorní na všetky nedostatky vo vašom písomnom alebo verbálnom prejave. Takýto kurz je síce drahší ako bežné klasické kurzy, ale na druhej strane prebieha individuálne. Lektor sa venuje iba vám, nikto vás nevyrušuje.

Môžete rozprávať, písať, spolu s učiteľom pozerať videá, počúvať pesničky a dialógy a na to všetko reagovať v reálnom čase. Nemusíte nikam dochádzať, všetko sa to odohráva v pohodlí domova pri počítači pripojenom na internet.