Dojčiace podprsenky pre každú mamičku

tehulka

Sú určené hlavne pre mamičky na materskej dovolenke. Poskytujú prsiam oporu, ktorá je počas dojčenia potrebná. Vrchná vrstva je ľahko odnímateľná a zatvárateľná jednou rukou pre rýchlejšie dojčenie. Zabraňujú presychaniu materského mlieka a navyše sú vyrobené z jemnej látky preto sú veľmi pohodlné.

Kedy začať nosiť?

Mamičky by mali začať nosiť dojčiace podprsenky na začiatku 8. mesiaca tehotenstva, kedy by už prsia nemali pribúdať na objeme. Okrem toho si stihnete aj zvyknúť na inú podprsenku ako ste zvykli nosiť. Naučte sa ju aj odnímať jednou rukou , aby ste s tým potom nemali problémy, aj keď je to pomerne jednoduché.

Aké má výhody?

  • zabraňujú presychaniu materského mlieka – sú zo špeciálnej látky, na rozdiel od bežných a tak zabraňujú presychaniu mlieka, čo je veľakrát problémom pri normálnych podprsenkách.
  • je ľahko odnímateľná a zatvárateľná – jednou rukou si ju dokážete odnímať a tak sa môžete venovať aj držaniu dieťatka.
  • dlhá životnosť – väčšinou sú podprsenky vyrobené z kvalitných látok, ktoré sú síce drahšie ako bežné podprsenky, no vydržia podstatne dlhšie.
  • pohodlné nosenie – jemná a pohodlná látka, to je asi najdôležitejšie, aby sa nám podprsenka nosila pohodlne

Široký výber

Veľkou výhodou je, že na trhu nájdeme široký výber dojčiacich podprseniek v najrôznejších farbách a s najrôznejším vzormi, tak si budete môcť vybrať aj viacej farieb pod rôzne šaty.

Ako vybrať správnu veľkosť?

Mali by ste vychádzať z rozmerov dobre sediacej podprsenky v treťom trimestri. Kolísanie veľkosti pŕs v období dojčenia sa spravidla ustaľuje od šiestich týždňov až po niekoľko mesiacov pravidelného dojčenia. Veľkosť pŕs sa potom zvyčajne zmenší o jedno číslo a tá veľkosť pravdepodobne ostane už do konca dojčenia.