Držiak na mobil: viac než zábavný darček

Držiak na mobil

Normálne ho nepotrebujete – až kým nezistíte, že čítať dlhý text zo smartfónu je dosť náročné nielen na premýšľanie, ale aj na ruky. Držať mobil vo vzduchu dlhšie ako pár minút je zaberačka. A preto je tu variabilný držiak na mobil. Rovno v darčekovom obchode, pretože ako life hack je to zábavná a zároveň lacná pomôcka. Ak máte známeho uboleného čitateľa e-kníh, možno mu dosť pomôžete.

Je možné, že najskôr sa vám budú čudovať, ak budete s mobilom na krku pochodovať po byte, ale časom si ho začnú neznáme sily v domácnosti požičiavať. Pretože ak normálne pozeráme do mobilu, musíme ho držať – a to napríklad pri pozeraní dvojhodinového filmu nie je ani trochu pohodlné. Držiak je pre lenivých, ale aj pre praktických – niekedy voľné ruky skrátka potrebujete, a zároveň aj obrazovku svojho smartfónu – napríklad pri cestovaní, alebo trebárs pri varení.

Na držiaky sa pripôsobujú aj aplikácie, napríklad tie, ktoré fotia selfíčka nie cez tlačítko ale cez rozpoznávanie tváre. Držiak mobilu na krk má kompletne otočnú časť, tvarovateľné ramená, udrží aj tablet a hodí sa napríklad na videokonferenciu. Má penovú výstuž na krk a dá sa použiť ako selfie tyč.

Ak máte problém s krkom – pobolie vás – môžete držiak brať aj ako zdravotnú pomôcku. Dnešný človek priemerne vraj strávi pozeraním do smartfónu 2,5 hodiny – a telefóny sú stavané tak, že väčšinou ste sklonení a pozeráte dolu na malé písmenká. Ak to robíte 7 dní v týždni, každý deň v roku – možno to už začínate cítiť (podobne ako napríklad keď hodiny píšete na klávesnici a začnú sa ozývať zápästia).

Aj pätnásťstupňový sklon hlavy vytvára pomerne slušný tlak na chrbticu. Ak máte mobil vo výške očí a ste vystretí, chrbtica je v optimálnej polohe. Správne držanie tela je dôležité v každom veku, ale pri deťoch je kritické – preto vám rodičia celé detstvo hovorili, nekrč sa, lebo ti to tak zostane!

Ako sme už spomenuli, dívať sa dlho na film, alebo dlho diškurovať s priateľmi cez Zoom či Messenger sa nedá, ak smartfón nezafixujete do nejakej pevnej polohy bez pomoci rúk. Nosiť telefón na krku je zlepšenie 2.0. A držiak stále ostáva ako nápaditý a veselý darček blízkym.