Ekologické podlahové krytiny pre domácnosti, ktoré sa zaujímajú o životné prostredie

Podlaha

Zaujímate sa o životné prostredie a preto by ste chceli, aby sa podlahové krytiny vo vašej domácnosti niesli v prírodnom duchu? Prečítajte si, aké podlahoviny sú pre vás tou najlepšou voľbou.

Korkové podlahy

Korkové podlahy populárne pre vysoký komfort a odolnosť, získavajú na trhu ekologických podláh prvé priečky.

Korkové podlahy sú trvanlivé, vyznačujú sa dlhou životnosťou a prinášajú nespočet nádherných dizajnov, ktoré si zamiluje každá domácnosť.

Ich ekologickosť spočíva v ich výrobe. Korkové podlahy sú vyrobené z kôry korkového dubu. Strom pri zbere kôry nie je poškodený, naopak. Ide o špeciálnu drevinu známu tým, že jeho kôra dorastá.

Ekologická korková podlaha je vhodná do spálne, obývačky aj kuchyne. Pozor by ste si mali dávať na miestnosti so zvýšenou vlhkosťou, na ktorú je korok náchylný a krytinu neinštalovať do kúpeľne ani pivnice.

Linoleum

Linoleum si ľudia často zamieňajú s PVC podlahou kvôli čomu má podlahová krytina neekologickú povesť. Opak je ale pravdou.

Linoleum sa vyrába z prírodných materiálov vrátane ľanového oleja, kolofónie, štiepaného dreva a ďalších. Linoleum tiež skvalitňuje ovzdušie v domácnosti a členom domácností nehrozí inhalácia chemikálií, ktoré vylučujú niektoré syntetické podlahoviny.

Linoleum je vhodné do kuchyne, no tiež spálne, chodby, obývačky či kancelárie. Vďaka vysokej odolnosti sa hodí aj do miestností s vysokou prevádzkou.

Bambusová podlaha

Ekologická bambusová podlaha sa radí medzi najodolnejšie podlahy na trhu. Je originálna po estetickej stránke. Môžete si vybrať útulne vyzerajúci horizontálny bambus alebo moderný a elegantný vertikálny bambus.

Bambus je ekologický najmä kvôli svojmu rýchlemu rastu. V prírode totiž vždy existuje jeho prebytok.

Ako sa vám výber ekologických podlahových krytín pozdáva? Vyberiete si tú pravú?