Garážové brány: Informácie, ktorá by ste mali vedieť predtým, ako sa pre bránu rozhodnete

Dvojkrídlová garážová brána

Každá garážová brána by mala spĺňať určité požiadavky a parametre, medzi ktoré sa radí najmä bezpečnosť, spoľahlivosť a funkčnosť. Čo by ste teda mali o jednotlivých garážových bránach vedieť predtým, ako sa pre jednu z nich rozhodnete?

Druhy garážových brán

Sekčné garážové brány – obvyklý typ garážových dverí, za nevysokú cenu. Sekčné garážové brány sú zložené zo sekcií. Pozostávajú z panelov, ktoré sa prostredníctvom pružín a pásov zasúvajú pod strop. Ide o cenovo najvýhodnejšiu voľbu.

Posuvné garážové brány – pre nedostatočne vysoké garáže, brána sa zasúva pozdĺž steny. Brána je zároveň aj dverami. Panely sa pri rolovaní rozdeľujú na sekcie. Manipulácia aj montáž sú jednoduché. Hlavnou výhodou kvalitné spracovanie a dlhá životnosť. Šetria tiež množstvo miesta.

Rolovacie garážové brány – rozsiahly priestor, nekomplikovaná montáž a nevysoké nároky na údržbu. Rolujú sa zvislo ako roleta. Montujú sa z vnútornej alebo vonkajšej strany garáže a sú variabilné čo do možnosti ovládania. Fungujú na princípe pružiny alebo na elektrickom princípe. Box pre roletu sa nachádza nad stavebným otvoromalebo vňom. Hodia sa najmä pre malé garáže.

Dvojkrídlové garážové brány – časté rozhodnutie mnohých domácnosti, najmä preto, že málokedy sklamú a vždy naplnia svoj účel. Sú známe všade a parametre si zachovali dodnes. Majú modernejší nádych, pozostávajú z kvalitnejších materiálov a vyznačujú sa tiež inovatívnym dizajnom.

Vyberte si radšej garážovú bránu na mieru

Nie každá brána bude do stavebného otvoru pasovať. Preto môže byť lepším riešením, ak sa rozhodnete pre bránu na mieru. Vyberiete si také garážové dvere z funkčnej aj dizajnovej stránky, ktoré vám budú najviac vyhovovať. Zamerajte sa tiež na predajcu a na služby, ktoré poskytuje – meranie otvorov, prípadná montáž, servis a podobne.