Hodinky, ktoré vás nikdy nesklamú

Casio hodinky

Legendárne hodinky Casio G-Shock netreba veľmi predstavovať. Je to jedna z najznámejších kolekcií hodiniek vôbec. Tieto pánske športové hodinky sa od ostatných hodiniek líšia tak ako svojím originálnym zovňajškom, tak aj vycibrenosťou v oblasti funkcií a možností. Séria G-Shock je synonymom pre odolné hodinky, je to šperk do akéhokoľvek počasia, ktorý si poradí aj v extrémnych podmienkach.

Od cigariet po hodinky

Hlavnou komoditou japonskej spoločnosti Casio Computer Co., založenej v roku 1946, neboli hodinky, ale kvalita a praktickosť. Kým sa firma vôbec dopracovala k hodinkám, trvalo pomerne dosť času. Prvý produkt zakladateľa Tadaoa Kashia bol prsteň slúžiaci ako držiak na cigarety, ktorý umožnil nositeľovi fajčiť cigaretu a zároveň mať ruky voľné. Asi o dekádu neskôr sa firma začala špecializovať na kalkulačky, ktoré si na medzinárodnej úrovni taktiež odtrhli svoj podiel na trhu popularity a sú hojne používané dodnes. Ďalšími produktami boli napríklad fotoaparáty či audio technika. Prvým zo série G-Shock hodiniek bol model DW-5000C, od roku 1983 bolo vyrobených viac ako 100 miliónov kusov. Od tej doby sa názov firmy Casio nesie svetom pri spomenutí pánskych kvalitných hodiniek.

Revolučná výdrž

Športové hodinky G-Shock majú za sebou rad záťažových testov. Už predtým spomínaná kvalita sa presadila naozaj až na prvé miesto. Cieľom vzniku týchto hodiniek bolo vyrobiť hodinky, ktoré sa jednoducho nerozbijú po páde na zem. Luxus a krehkosť neboli tak úplne body, od ktorých sa firma chcela odpichnúť, ba naopak robustnosť a kvalitná výdrž sa stali témami tvoriace históriu. Dňa 12. novembra 2017 sa hodinky G-Shock zapísali do Guinnessovej knihy rekordov vďaka najťažšiemu automobilu, ktorý prešiel po hodinkách. Model hodiniek Casio G-Shock DW5600E-1 vydržal hmotnosť 24,97 tony nákladného auta! Táto kolekcia pánskych športových hodiniek je naozaj vycibrená a výrobcovia si dali záležať na tom, aby hodinky zvládli práve extrémne podmienky. Púzdro aj remienok hodiniek Casio G-Shock je vyrobený z vodeodolného materiálu. Minerálne sklíčko chráni ciferník hodiniek. Hodinky sú vodotesné do 20 atmosfér, sú odolné voči nárazom, vibráciám a otrasom.

Očividné výhody

Na pohľad je jasné, že hodinky G-Shock sú vymoženějšie ako ktorékoľvek iné. Okrem veľkého množstva pozitívnych údajov z hľadiska výdrže, ich funkčnosť nadchne nejedného nadšenca hodiniek. Majoritnou funkciou, typov hodiniek G-Shock, je zobrazovanie dátumu, väčšina modelov tiež napríklad ukazuje čas digitálnym výstupom aj ručičkami, hodinky majú stopky s presnosťou na jednu tisícinu sekundy, časovač, senzor atmosferického tlaku a teploty, sú vybavené bežným alarmom, ktorý možno nastaviť na päť rozdielnych časov budenia alebo LED diódu slúžiacu na podsvietenie. Hodinky sú osadené quartzovým strojčekom, ktorého batéria pri priemernom využívaní funkcií vydrží dva roky.

Pre koho je tento zázrak?

Niet divu, že pánske športové hodinky Casio G-Shock patria do obľuby pánov, ktorí potrebujú zdolať horu, urobiť piruetu stíhačkou, kopať v kameňolome, potápať sa zo žralokmi a zároveň vedieť, kedy sa majú vrátiť domov na obed. Dámy si ale tiež prídu na svoje, G-Shock pre nich vyrába vizuálne podobnú kolekciu pod označením Baby-G. Vďaka veľmi priaznivej cenovej dostupnosti sa z nosenia tohto zázraku na zápästí môže tešiť takmer každý. Nielen človek, ktorý je dennodenne vystavovaný extrémnym podmienkam, ale aj obyčajný študent si môže dopriať nosiť tento skvost na ruke každý deň.