Interiér bez dreva nie je tým pravým. Do domácnosti ho môžete zakomponovať aj tradično-netradične

Tatranský interiér

Drevo. Najprírodnejší materiál, aký môžete použiť v interiéri. Síce mnohé moderné dizajnové smery uprednostňujú pred drevom iné materiály, tie však pôsobia chladne a neosobne. Ak zariaďujete bývanie, na drevo by ste rozhodne nemali zabúdať, pretože bez neho to takmer s určitosťou nebude ono. Aj takýmto spôsobom ho dokážete zakomponovať do interiéru.

Síce väčšina nábytku, ktorý sa predáva, je vyrobená z dreva, len takéto drevené prvky bývaniu jednoducho nestačia. Žiada sa tak drevo použiť aj iným spôsobom, než len vo forme bežného nábytku. A ideálne v jeho prírodnej forme bez veľkých úprav. To je výhodné aj zo zdravotných dôvodov, keďže takéto drevo neobsahuje žiadne chemikálie, ktoré by sa mohli uvoľňovať do ovzdušia.

Klasika vo forme tatranského profilu na tisíc spôsobov

Drevo do vášho bývania prinesie aj tatranský profil. Jedná sa o jeden z vôbec najpopulárnejších materiálov určených na obklad stien na Slovensku. Jeho dlhoročná tradícia je zárukou, že bude spoľahlivý aj vo vašom bývaní. Ak si však myslíte, že patrí skôr do starších domácností, vyvedieme vás z omylu. Prírodný tatranský profil sa dokonale hodí aj do tých vôbec najmodernejších interiérov.

Drevený materiál je veľmi tvárny, a to aj na tatranskom profile. S jednotlivými doskami sa tak môžete hrať a vytvoriť si požadovaný vzor na stene či si farbami na drevo prispôsobiť jeho dizajn požadovanému štýlu. Tatranským profilom vôbec nemusíte obkladať celé plochy stien, ale pokojne len určité výseky, výklenky či ľubovoľné malé oblasti, čím do bývania prinesiete dynamiku, prípadne zvýraznenie určitých častí priestoru. Drevený obklad na stene je samozrejme najkrajší v jeho prirodzenej drevenej farbe, avšak medze sa nekladú akýmkoľvek farebným odtieňom. Vašou jedinou limitáciu je ponuka farieb na drevo v špecializovanom obchode.

V moderných interiéroch je veľmi populárny najmä biely tatranský profil, ktorý ladí aj s minimalistickým zariadením či dokonca lesklými povrchmi. Avšak aj do škandinávskych či provensálskych priestorov. Ak chcete byť odlišný a obkladom steny zaujať, staviť môžete aj na odvážnejšie farby a drevenému tatranskému profilu dodať zelený, modrý či ružový odtieň. Stačí len pustiť fantáziu na uzdu a do práce zapojiť vaše šikovné ruky.