Internát ako druhý domov: 12 tipov, ako zútulniť internátne bývanie

Ako zútulniť internátne bývanie

Chystáte sa prvýkrát bývať na študentskom internáte? Mnohé slabé povahy takéto spolubývanie vydesí. Je možné si to ale rýchlo obľúbiť a to vďaka týmto skvelým tipom, ktoré sa dočítate v tomto článku. Zútulnite si bývanie a získajte tak svoj druhý domov. Niekedy stačí menej, ako by ste si možno mysleli.

Zútulnenie je v drobnostiach
I keď sú súčasťou intern
átneho bývania aj periny s obliečkami, doneste si tam radšej tie svoje. Je oveľa príjemnejšie spať pod prikrývkou, ktorú nepoužilo desať ľudí pred vami. Navyše obliečky voňavé od mamičkinej aviváže dokážu prvé dni na internáte skutočne spríjemniť.

Tiež si kúpte svoj hrnček a pohár, v žiadnom prípade ich nenechávajte v dreze. K posteli si navyše dajte fotky svojich blízkych alebo napríklad psa a myslite na to, že už ich cez víkend zase uvidíte.

Krabička záchrany vždy po ruke
Pri bývaní na internáte sa oplatí mať pár nevyhnutností vždy pri sebe:
chránič sluchu alebo slúchadlá, maska na oči, odpudzovač do zásuvky na prípadný hmyz a niečo dobré pod zub, keď sa budete zoznamovať s ľuďmi z vedľajších izieb.

Praktická nástenka
Dobrým nápadom je tiež zavesenie si malej tabuľky alebo nástenky do izby aby ste si tam mohli zapisovať kedy je aká párty, kto má práve vytrieť podlahu a koľko si navzájom dlhujete za nákup. Tiež tam vždy môžete hodiť nejaký milý odkaz.

Bez notebooku sa už nezaobídete

Toto by vám zrejme povedal nie jeden bývalý študent. Aj vďaka nemu si môžete internát spríjemniť. Budete tak mať pri sebe v počítači fotky vašich najbližších, obľúbené seriály a taktiež je nevyhnutý pre vaše štúdium. Nemusíte byť študent informatiky, aby ste vedeli aký notebook kúpiť, v tomto dobre poradí Nákupná poradňa.

Vetva ako náhrada za skriňu
Skriňa zaberá mnoho miesta a preto svoje oblečenie vešajte šikovnejším spôsobom. V prípade, že vedenie nebude mať problém s navŕta
m do stropu dva háčiky, zaveste na ne povrazy a na tie uviažte drevenú tyč. Tam budete vešať svoje oblečenie.

Vylepšite si výhľad
V prípade, že váš výhľad za veľa nestojí, jednoducho prelepte spodnú tretinu okn
a papierom alebo napríklad plagátom s výhľadom na more. Využite tiež tónovacie fólie do auta, ktoré výhľad schovajú, ale pritom prepúšťajú svetlo. Majte na mysli, že čím farebnejší fóliu zaobstaráte, tým to bude u vás veselšie.

Internát ako druhý domov - 12 tipov, ako zútulniť internátne bývanie

Upratujte s tým, čo máte po ruke
Stačí vám aj obyčajná sóda bikarbóna. Odstraňuje mastnotu, vodný kameň i zápach. Upchatý odpad vyčistíte dávkou obyčajného octu, záchodovú dosku zase soľou s citrónovou šťavou. A ak vám ostala kola, použite ju na čistenie záchod
u, okien, fľakov,…

Pri každom nákupe môžete ušetriť
Nebojte sa ani väčších zmien a nákupu nového zariadenia. Nový nábytok, koberec, chladnička alebo lampa nemusí stáť veľa. Stačí využiť zľavy a kupóny, vďaka ktorým ušetríte. Na stránkach https://www.kuponyzdarma.sk/ ich nájdete tisíce do stoviek obľúbených obchodov. Nechýbajú zľavové kódy do eshopov ASKO, Sconto, Merkury Market, 4Home, Datart, Hej a pre stovky ďalších. Ak je vás na jednej izbe viacero, skúste navrhnúť, že sa na nové zariadenie zložíte viacerý.

Dajte pozor na vaše jedlo
Či sa vám to páči alebo nie, jedlo vám zo spoločnej chladničky ľahko môže niekto vziať. Proti tomu ale
môžete bojovať napríklad takto:
– jedlo si pre začiatok označte a nalepte naň štítok so svojím menom,
– ak značkovanie nepomáha, uchovávajte jedlo vo farebných škatuľkách, do ktorých nie je vidieť,
– a keď už ani to nefunguje, vezmite jeden zipsový sáčok, nakreslite na neho zvonka zelenou a fialovou fixkou niečo, čo pripomína pleseň, a jedlo proste schovávajte do neho.

Nebojte sa kvetín
Nezabudnite na kvetiny všetkých možných tvarov a veľkostí. Jednoducho preto, že s nimi je každá izba krajšia. Aj tá fakultná.
Nemusia byť výrazné vôňou, ani príliš veľké, nech nie sú na obtiaž.

Využite priestor kreatívne
Vytvorte si šikovné úložné priestory, v ktorých môžete urobiť to, že matrac postele hodíte na nízke skrine, čím budete mať posteľ a poličky v jednom, úzky regál postavíte priamo na písací stôl. Tiež používajte háčiky. Nalepte ich na dvere alebo na bok skrine a zaveste na ne fén na vlasy alebo zašpinené džínsy.

Zázračná deka
Ak chcete premeniť posteľ na gauč, použite deku. Keď u vás prespí nečakaná návšteva hneď máte o prikrývku navyše. A v peknom počasí ju využijete na piknik pred internátom.
Výber štýlových diek nájdete aj v eshope AboutYou. Ako sme už písali vyššie, pri online nákupe nezabudnite na About You zľavový kód zo stránok KuponyZdarma.sk, vďaka ktorému získate extra zľavu 10%, 20% alebo aj 30% na celý nákup.