Je päť druhov žien, ktoré cvičia a každá volí iné legíny

Športové oblečenie - dámske legíny

Dámy, teraz zbystrite pozornosť, pretože si vás dovolíme rozškatuľkovať podľa kritéria, o ktorom ste možno ani netušili, že existuje. A to… podľa materiálu vašich športových legín.  V každom slušnom e-shope sa materiál, samozrejme, uvádza a ak ste sa nad jeho vlastnosťami ešte nezamýšľali, tak vám osvetlíme výhody a nevýhody základných druhov. A ku každému pripojíme jeden typ ženy, ktorá sa rada hýbe.

  1. Šetrná pohoďáčka (Polyester). Žena, ktorá sa nad materiálom legín až tak nezamýšľa, bude mať najpravdepodobnejšie v skrini odložené legíny polyesterové. Je to totiž najrozšírenejší – a zároveň najlacnejší – materiál. Je univerzálny, dajú sa na neho aplikovať potlače, tak prečo nie? Jeho pevnosť je dostačujúca, aj keď oproti polypropylénu je dvakrát ťažší. Pri ľahučkých legínach to v amatérskej sfére však nehrá rolu. Polysterové legíny zoženiete napríklad v shope 2skin, ktorý na svojej Facebook stránke často organizuje súťaže.
  2. Kočka, čo chodí do fitka (Polypropylén). Ako sme už spomenuli, polypropylén je ľahučký a vzdušný. Ak sa nerady potíte na verejnosti, tak berte tieto legíny, veľmi dobre si poradia s potom a vyzerajú sexy. V podstate ide o materiál na letné dni pre tie najkrajšie postavy, pretože nie je až taký pevný.
  3. Horolezkyňa (Polyamid). Pokiaľ vám ide vyslovene o pevnosť, tak najväčší borec je polyamid. S ním sa môžete smelo vydať na ťažkú túru alebo vyliezť na nejaký ten kopec plný skál. Polyamid sa až tak nešpiní a ľahko sa perie. No hlavná je jeho odolnosť a pružnosť, čo sa odráža aj na vysokej cene. Polyamid je typický šampión v kategórii športové oblečenie.
  4. Profíčka (Spandex). Spandex sa nazýva aj Elastan. To preto, lebo ho môžete natiahnuť až na šesťnásobok pôvodnej veľkosti a potom sa zase poslušne a bez škody vráti do pôvodného tvaru. Tiež sa často používa v kombinácii s inými materiálmi. Celková odolnosť voči odreniu a pevnosť vlákien ho predurčujú na používanie v ozajstnom športe na vrcholovej úrovni.
  5. Fanynka bioštýlu (Bavlna). Nuž a nakoniec tu máme klasiku. Bavlnu treba sušiť, inak môže začať plesnivieť, ale to asi každý dobre vie. Nie je to až taký dobrý materiál na ozaj náročný tréning, kde sa telo veľa potí. Na rekreáciu je však stará dobrá bavlna fajn. Prírodné materiály sú príjemné, akurát sa ľahšie zoderú (alternatívou je napríklad celulózové vlákno).