Jesenné skincare tipy

Jesenný skincare

Jeseň sa bez pochýb zaraďuje medzi tie najkrajšie mesiace z celého roku. Unáša nás svojou pestrofarebnou paletou všade prítomných farieb, ale i nenahraditeľnou atmosférou. Rozlúčka s letnými momentami sa však častokrát spája i s obavami o našu pleť v dôsledku zmeny ročného obdobia. Októbrové slnko síce stále na nás počas dňa vykukne, už len ťažko sa však vyhneme podstatne nižším teplotám, vetru či sychravému počasiu. Jeseň ovplyvňuje našu pokožku a pleť. Netreba sa jej však báť. S našimi jesennými tipmi si jeseň užijete úplne bez obáv.

Zadovážte si kvalitný pleťový peeling

Pravidelný peeling pleti je pre mnohých stále veľkým neznámom. To je však veľmi veľká škoda! Spoznajte pleťový peeling a všetky výhody, ktoré jeho používanie pre pleť prináša. Zachráňte v jeseni svoju pokožku pred matnosťou, nevýraznosťou a dehydratáciou pomocou pravidelného peelingu, aplikovaného na pleť minimálne dvakrát v týždni. Pravidelným peelingom napomáhate zvýšeniu regenerácie pleťových buniek a odstráneniu odumretých buniek kože, ktoré častokrát bránia absorbovaniu zvlhčovačov či pleťových sér. Pri výbere peelingu dbajte na fakt, či máte normálny typ pleti alebo naopak, trápi vás citlivá pleť.

Nezabúdajte na starostlivosť o pery

Počasie typické pre jeseň dokáže nepríjemným spôsobom častokrát potrápiť aj pery. Nezabudnite prihodiť do obsahu svojej kabelky aj kvalitný balzam na pery. Ich pravidelnou hydratáciou a regeneráciou zabránite ich vysychaniu, popraskaniu či dokonca krvácaniu. Počas jesene sú na pery ideálne produkty obsahujúce prírodné vosky, maslá a oleje určené na ochranu, liečbu či celkovú výživu pier.

Doprajte jesennú starostlivosť aj svojim rukám

Na vonkajšie faktory jesenného počasia a ich vplyvy doplácajú počas pestrofarebného ročného obdobia aj naše ruky. Pretože pokožka rúk nemá schopnosť vytvárať toľko prírodného oleja ako zvyšok tela, je táto oblasť oveľa náchylnejšia na suchosť, a to najmä v chladnejšom počasí. Rozmaznávajte počas jesene svoje ruky, rovnako ako pleť, kvalitnými hydratačnými krémy na hydratáciu pokožky.

Ak vás trápia problémy s citlivou či suchou pleťou, môže byť jeseň pre vás strašiakom. So správnou a príkladnou starostlivosťou však nemusíte mať žiaden strach. Vaša pokožka sa bude mať ako v bavlnke.