K študentovi patrí batoh

Študentské batohy

Neodkladajte školské batohy, ani keď už si myslíte, že ste na ne príliš starí! K študentstvu tašky patria, žiadne trendové ani lenivé dôvody nie sú dosť dobré na to, aby ste sa medzi školou a domovom potulovali bez batohu.

Každý študent nosí toľko drobných predmetov (a drahej elektroniky), že by sa mu všetko ľahko postrácalo (nehovoriac o potrebných knihách).

  1. Cestovanie. Vlakom či MHD – ak sa naháňate po meste, cestujete na opačný koniec republiky, alebo domov, batoh je stále to najpraktickejšie, do čoho sa môžete zbaliť a mať pri meškaní voľné ruky. S batohom sa pohybujete najvoľnejšie, naopak, s takým kufrom sa cestuje dosť zle a neustále myslíte na to, kde ho máte položený. Batoh je považovaný za príručnú batožinu, ktorú môžete mať pri sebe, kufor musíte odkladať, a ak letíte, môže byť od vás tisícky kilometrov.
  2. Organizácia vecí. Školské tašky majú vždy plno priehradok, vreciek, šnúrok a suchých zipsov, zmestia sa do nich laptopy, dosky väčšieho formátu a presne viete, čo kde máte – na rozdiel od jednoobsahových tašiek. Máte v nich kľúče, peniaze, doklady a dosť veľa veľmi dôležitých dokumentov, niekedy desiatky vecí, poprípade pohotovostné zásoby keby niečo. Nabíjačky, fľaše – poznáte to.
  3. Dlhé trasy. Ako niečo odnesiete, keď niekam idete dlhšiu dobu? Dobre sadnúci batoh, s ideálne dlhými popruhmi vám ušetrí bolesť krku, chrbta, a svedčí aj mestskej (či inej) turistike. Pamätajte, ergonómia znamená, že batoh nosíte na oboch pleciach, nielen na jednom, to nikto neodporúča, okrem tých najlenivejších.
  4. Ochrana. Správna školská taška má byť nepremokavá, má sa dať poriadne uzatvoriť, má mať mäkké vypchávky, má byť flexibilná a ľahko manipulovateľná. Ostatne – nesú sa v nej najčastejšie papiere, ale aj citlivé digitálne vecičky. Po vreckách alebo v rukách by to nedopadlo dobre. Žiaci a študenti od druhého stupňa na ZŠ už zvyčajne unesú tie najväčšie veľkosti študentských školských batohov.
  5. Štýl. Ak si nejaký batoh zamilujete, ťažko sa s ním lúčite. Stane sa vašou značkou a identitou, na dlhé roky.