Neodkladajte školské batohy, ani keď už si myslíte, že ste na ne príliš starí! K študentstvu tašky patria, žiadne trendové ani lenivé dôvody nie sú dosť dobré na to, aby ste sa medzi školou a domovom potulovali bez batohu.
Každý študent nosí toľko drobných predmetov (a drahej elektroniky), že by sa mu všetko ľahko postrácalo (nehovoriac o potrebných knihách).
- Cestovanie. Vlakom či MHD – ak sa naháňate po meste, cestujete na opačný koniec republiky, alebo domov, batoh je stále to najpraktickejšie, do čoho sa môžete zbaliť a mať pri meškaní voľné ruky. S batohom sa pohybujete najvoľnejšie, naopak, s takým kufrom sa cestuje dosť zle a neustále myslíte na to, kde ho máte položený. Batoh je považovaný za príručnú batožinu, ktorú môžete mať pri sebe, kufor musíte odkladať, a ak letíte, môže byť od vás tisícky kilometrov.
- Organizácia vecí. Školské tašky majú vždy plno priehradok, vreciek, šnúrok a suchých zipsov, zmestia sa do nich laptopy, dosky väčšieho formátu a presne viete, čo kde máte – na rozdiel od jednoobsahových tašiek. Máte v nich kľúče, peniaze, doklady a dosť veľa veľmi dôležitých dokumentov, niekedy desiatky vecí, poprípade pohotovostné zásoby keby niečo. Nabíjačky, fľaše – poznáte to.
- Dlhé trasy. Ako niečo odnesiete, keď niekam idete dlhšiu dobu? Dobre sadnúci batoh, s ideálne dlhými popruhmi vám ušetrí bolesť krku, chrbta, a svedčí aj mestskej (či inej) turistike. Pamätajte, ergonómia znamená, že batoh nosíte na oboch pleciach, nielen na jednom, to nikto neodporúča, okrem tých najlenivejších.
- Ochrana. Správna školská taška má byť nepremokavá, má sa dať poriadne uzatvoriť, má mať mäkké vypchávky, má byť flexibilná a ľahko manipulovateľná. Ostatne – nesú sa v nej najčastejšie papiere, ale aj citlivé digitálne vecičky. Po vreckách alebo v rukách by to nedopadlo dobre. Žiaci a študenti od druhého stupňa na ZŠ už zvyčajne unesú tie najväčšie veľkosti študentských školských batohov.
- Štýl. Ak si nejaký batoh zamilujete, ťažko sa s ním lúčite. Stane sa vašou značkou a identitou, na dlhé roky.