Klimatizácia, ktorú ľahko presuniete z izby do izby

Mobilná klíma pri okne

Veľa ľudí mobilným klimatizáciám možno nedôveruje. No tieto mašinky sú veľmi šikovné a je oveľa viac dôvodov, prečo si nejakú z nich zaobstarať, než len nižšia cena.

Netreba ich nikam montovať, obsluha je jednoduchá, používať sa môžu okamžite a kdekoľvek chcete. Môžete si ju trebárs vziať do práce (kancelárie či dielne) alebo na chatu. Kým vonku graduje tropické počasie, určite vás už napadlo si nejakú šikovnú prenosnú klímu zohnať.

Určite kvôli nim nemusíte robiť búracie alebo stavebné práce doma ako to býva pre veľkých stacionárnych modeloch s dvomi jednotkami. A tiež nemusíte trhať parapety alebo robiť diery do okeníc. V lete má každý pootvorené okno, hoci takto sa časť výkonu stratí do vonku. Mobilné klimatizácie predstavujú bodový spôsob chladenia, čiže pri ich umiestnení si musíte rozmyslieť, kde je to najefektívnejšie. Na druhú stranu, „opravu“ zvládnete jednoduchým posunutím prístroja – tak jednoduché to celé je. Smerovanie chladenia dokážete ovplyvniť sklonom žalúzií, rovnako ako na veľkých jednotkách.

Mobilné klimatizácie ako sú REMKO šetria výrazne rodinný rozpočet – sú nenáročné na spotrebu energie. Hoci s ňou nevychladíte už väčší rodinný dom alebo pracovisko, na to sú potrebné už väčšie modely. Už aj prenosné modely dokážu kúriť, no najmä, slúžiť aj ako odvlhčovače. Správna vlhkosť vzduchu má výrazný vplyv na zdravie človeka, podobne ako teplo. Princíp teplene výmeny – jednoduchá fyzika – funguje pri novších modeloch výborne a tak malé prenosné klímy môžu byť efektívnejšie ako staršie technologicky zaostalejšie prístroje.

Samozrejmosťou je, že na termostate môžete nastaviť požadovanú teplotu v miestnosti, nastaviť čas (napríklad keď do práce alebo domov prichádzate v pevne určenú hodinu). Diaľkové ovládanie je už pevne etablovaná technológia, existujú už aj modely, ktoré sa dajú ovládať cez wifi telefónom a aplikáciou alebo dokonca cez blu-ray.