Mobilné klimatizácie v bytoch

Mobilná klimatizácia

V bytoch a domoch, ktoré nie sú vybavené klimatizáciou sa dá dodatočne inštalovať mobilná klimatizácia. Vôbec pritom nemusíte riešiť stavebné úpravy. Mobilná klimatizácia sa dá bez problémov prenášať a použijete ju tam, kde práve potrebujete.

Bez nutnosti stavebných úprav

Pre inštaláciu mobilnej klimatizácie sa nevyžadujú stavebné úpravy. Samozrejme je nutné odvádzať kondenzát. To sa najčastejšie rieši vývodom cez okno. Mobilná klimatizácia sa preto dá umiestňovať len do miestností s oknom. Aby sa horúci vzduch z vonku nedostával cez pootvorené okno dnu, je potrebné dokúpiť aj izoláciu do okna. Nejde ale o finančne náročný doplnok. Okrem horúceho vzduchu sa vďaka izolácii nedostane dnu ani hmyz.

Akú mobilnú klimatizáciu vybrať?

Prvým parametrom, ktorý by ste mali brať do úvahy sú rozmery, resp. objem miestnosti, v ktorej sa bude klimatizácia používať. V závislosti od toho môžete vyberať konkrétny model klimatizácie. S tým samozrejme súvisí aj výkon klimatizácie. Pre miestnosť s rozlohou do 50 m2 je potrebný výkon aspoň 4,5 kW. (zdroj: http://www.eprofi.sk/mobilne-klimatizacie)

S výkonnejšou klimatizáciou vychladíte pohodlne menšie miestnosti, naopak to pochopiteľne nefunguje. Mali by ste si preto dobre zvážiť, v akých priestoroch budete zariadenie využívať. Všímať by ste si mali aj úroveň hlučnosti. Mobilné klimatizácie sú vo všeobecnosti hlučnejšie ako napríklad splitové. Niektoré modely sú vhodné aj na vykurovanie počas zimy.

Nemýľte si klimatizáciu s ochladzovačom

Mobilná klimatizácia sa neraz zamieňa s ochladzovačom vzduchu. Každá klimatizácia musí mať zabezpečený odvod vzduchu, pri ochladzovači to tak nie je. Ochladzovač vzduchu má nádrž na studenú vodu alebo ľad, vďaka čomu dokáže mierne znížiť teplotu. Efekt je v porovnaní s klimatizáciou výrazne nižší. Ak máte problém s vývodom mobilnej klimatizácie je to jedno z možných riešení.

Zdroj: Wikipedia