Muži, pripravte svoj šatník na leto

Móda - leto

Čo hovoria na trendy v lete 2016 veľké módne domy ako Raf Simons alebo Louis Vuitton?

Ževraj poletia nadrozmerné tmavé košele a polokošele. Tmavé bundy, biele alebo bledé nohavice. Krátke nohavice, vlastne o dosť kratšie ako zvyčajne, skoro ako dievčenské šortky. A overaly – nielen na prácu.

Neviem ako vy, ale ja sa v lete neplánujem premávať po nákupných centrách a kaviarňach. To by bola škoda leta. Módu nechám väčšinu času radšej Rafovi s Louisom. Určite si radšej zájdem do hôr alebo do lesa. Skočím na pár letných festivalov a asi aj pomôcť známym na nejakú tú stavbu. Plán na leto je plný a moje pánske oblečenie bude teda praktické a nadčasové ako zvyčajne.  Pevne dúfam, že v lete budem môcť nosiť štyri mesiace nepretržite krátke nohavice, aj keď je pravda, že do niektorých podnikov vás sem-tam pustia len v dlhých a na niektoré pracovné stretnutia sa musí človek obliecť tiež poctivo.

Topánky si na hory určite beriem pevné a „nerozbitné“, najlepšie s armádnym lookom, ako majú niektorí turisti teraz radi. Ale keď zleziem dole, určite si nebudem chcieť variť nohy v plných teniskách. Leto bude asi horúce, preto bude moja obuv ľahká a vzdušná. Tenisky a sandály mám každé leto prakticky nové, lebo čím ľahšie a pohodlnejšie sú, tým úspešnejšie ich na tých festivaloch zoderiem. Bude lepšie, keď nebudú teda veľmi drahé. Lepšie a drahšie topánky si nechám do mesta, ale tam sa až tak často obšmietať neplánujem.

Najviac sa navyberám asi pri tričkách, čo je moja veľká vášeň, dokonca aj v zime. Ani si nepamätám, kedy som mal na sebe nejaké neutrálne nič nehovoriace jednofarebné tričko bez obrázka alebo aspoň nápisu. Tričká musia byť, samozrejme, bavlnené, žiadny polyester ani náhrada. Materiál musí vydržať počas veľkých horúčav a fyzickej námahy. Tričiek nie je nikdy dosť. Na každý sviatok síce dostávam dostatočnú zásobu, ale trhám a nivočím ich s dostatočným zápalom, ktorý sa v lete ešte stupňuje. Ide o jednoznačne najčastejšie obmieňaný kus v mojom šatníku a navyše jediný, ktorý nosím v batohu nonstop – keby niečo. V skrini skrývam z minulosti plno tričkových pokladov, s ktorými sa nechcem nikdy rozlúčiť, lebo pamätajú na najlepšie časy.