Namotivujte sa k behu

Behanie

„Od zajtra začnem behať,“ myšlienka, ktorá preblysne vašou mysľou, a predsa, keď príde sľubovaný zajtrajšok, nemáte dostatočný zápal k tomu, aby ste začali. Táto situácia je bežná a vôbec sa kvôli nej nemusíte cítiť zle. Po skončení zimnej sezóny nie je jednoduché presvedčiť sa k novým letným športom, ktoré nahradia milované lyžovanie či bežky. Nedostatočná schopnosť prehovoriť sa k začatiu kapitoly zvanej beh pramení častokrát z nedostatočnej motivácie. A tá sa dá ľahko nakopnúť. Tu je pár trikov:

1.Urobte z behu spoločný koníček

Ak patríte k tým, ktorí si radšej vychutnávajú športovú aktivitu v spoločnosti svojej milovanej osoby, tak je beh vynikajúcou príležitosťou na trávenie spoločného času. Hodinka behu s blízkymi osobami upevní nielen spoločné vzťahy, ale aj vašu postavu a kondíciu. Myšlienka, že si zašportujete a príjemne sa porozprávate s niekým druhým môže byť veľmi veľkým hnacím motorom k behu-

2.V zdravom tele zdravý duch

Pravidelný beh pomohol už nejednému zdravotnému problému k efektívnejšiemu či účinnému riešeniu. Vďaka behu napomáhate rade fyzických funkcií, zlepšujete kvalitu svojho spánku, pamäte a sústredenia sa. Navyše, je perfektným terapeutom. Aj pol hodinka behu dokáže zregenerovať psychické zdravie. Ak hľadáte únik pred celodennými starosťami a možnosť podporiť svoje zdravie, beh je to pravé. Zdravotné benefity tejto športovej aktivity predstavujú zaručene veľkú motiváciu prečo začať.

3.Športový outfit ako motivátor

Tak, ako dokážu byť pri lyžovaní motiváciou ísť na svah nové lyželyžiarky či lyžiarske oblečenie, tak vás podobne i v lete dokážu k behu namotivovať nové tenisky, mikina či bežecké nohavice. Základom každého športu je predsa cítiť sa pohodlne v outfite a nová časť oblečenia, ktorá pribudne do bežeckej výbavy, môže byť motiváciou k športovej aktivite.

Máte svoje tajné motivačné triky, ktoré vás nakopnú k športu? Pokojne ich zdieľajte aj s ostatnými a navzájom sa motivujte k pohybu. Šport predsa prináša toľko skvelých benefitov.