Nová kuchyňa zlepší život vo vašej domácnosti

Kuchyňa s ostrovčekom

Nová kuchyňa alebo zrekonštruovať starú?

Po istom čase sa stane v domácnosti, že kuchyňa prestáva vyhovovať životným štandardom – je to predsa len miestnosť, kde sa často pracuje, je tam veľa vlhkosti a zároveň musí byť kuchyňa predsa čistá a hygienická. Tu sú dôvody kedy a prečo treba rozmýšľať nad novou kuchyňou:

  1. Keď miestnosť začína plesnivieť. A nedá sa s tým už nič robiť – ťažko sa čistia a umývajú niektoré rohy a začína to byť nepríjemné. A aj nezdravé. Niekedy treba napríklad prerobiť vodoinštaláciu a pri príležitosti stavebnej úpravy môžete vymeniť celú kuchyňu.
  2. Ak vám chýba priestor. Ak je kuchyňa preplnená, nie je čo kam položiť, ak do seba členovia rodiny narážajú – nové usporiadanie môže všetko vyriešiť. Pri malom priestore je obľúbená kuchyňa s ostrovčekom, keď ostrovček v strede slúži ako pracovná a odkladacia doska a zároveň sa dá okolo neho ľahko chodiť.
  3. Zastaraný štýl. Trendy sa menia, aj váš vkus – a možno máte nové spotrebiče a nové kusy nábytku, a rozhodli ste sa pre nový dizajn: nová kuchyňa je na ceste.
  4. Rozpadá sa linka. Ak sú skrinky staré, dvierka visia na pántoch a nikto nechce váš nábytok už ani ako darovaný, kúpite nový – a pri tej príložitosti je na mieste výmena celej kuchyne.
  5. Zmena v živote. Narodia sa vám deti, alebo naopak – vyrastú a odídu z domu. Alebo začnete mať zdravotné problémy a niekam nedočiahnete… alebo si kúpite psa, ktorý môže dovnútra a nemôže dočahovať predmety. Vtedy potrebujete viac / stačí vám menej. A kuchyňa sa novým časom tiež prispôsobí.
  6. Potrebujete zvýšiť cenu nehnuteľnosti. Pred predajom je dobré dať interiér do poriadku a dosiahnuť tak zvýšenie ceny (a celkovej hodnoty) stavby.
  7. Myslíte na životné prostredie. Na internete existuje kopec rád, ako zmeniť životný štýl, prestavať dom, začať používať nové metódy a začať sa chovať inak tak, aby ste žili viac ekologicky.