Odvážne odtiene podlahových krytín: Čo všetko v nás vyvolávajú?

Premýšľate nad menšou rekonštrukciou a radi by ste svojmu domovu zmenili charakter a ráz? Môžete tak urobiť, ak sa odvážite siahnuť po výrazných a extravagantných odtieňoch – výraznej zelenej, sýtej oranžovej a purpurovej.

Zelená farba a jej význam

Zelená je považovanú za pozitívnu farbu. Ide o farbu prírodu a energie, ktorá je tiež spájaná s harmóniou, bezpečnosťou a plodnosťou. Zelená je skvelou voľbou do interiéru, pretože vyvažuje harmóniu a prírodu s túžbou rásť a expandovať. Aj preto v nás vyvoláva pocity poriadku a pokoja, túžbu po zmene a osobnostnom raste. Preto sa PVC podlaha v žiarivom zelenom odtieni hodí do kuchyne, obývačky aj detskej izby.

Oranžová farba a jej význam

Oranžová farba je o radosti a zábave. Podporuje sociálnu interakciu a stimuluje apetít. Hoci aj červená farba je farbou apetítu, v Číne je zas znamením bohatstva, preto je výklad farieb tiež otázkou kultúry. Oranžová okrem iného reprezentuje pohodlie a podporuje kreativitu. PVC podlahu v oranžovej farbe preto môžete zakomponovať do kuchyne, pracovne alebo do detskej izby.

Purpurová farba a jej význam

Ide o farbu, ktorá kombinuje silu, luxus a ambície. Purpurová reprezentuje bohatstvo, extravaganciu, kreativitu, múdrosť, mier a nezávislosť. Obľúbená farba v sebe tiež nesie prvky tajomna. Purpurová farba na ľudskú myseľ pôsobí v mnohých smeroch – je upokojujúca, podporuje spiritualitu, zvyšuje citlivosť, predstavivosť a kreativitu.

Ide o farbu, ktorú môžete zakomponovať do detskej izby, obývačky či kuchyne.

PVC podlahy sa radia medzi druh lacného vinylu, ktorý čaká iba na vás. Ide o vysoko praktický kúsok, ktorý navyše zmení dizajn interiéru na nepoznanie. Okrem PVC podlahy môžete siahnuť tiež po praktickom kusovom koberci do spálne alebo do obývačky. Shaggy koberec v kruhovom tvare je jednou zo zaujímavých noviniek a je dostupný hneď v niekoľkých farbách, ktoré akiste do miestnosti zapasujete aj vy.