Oplatí sa školenie v Excel kurze v Bratislave?

Kurz Excelu

Pochádzate z Bratislavy alebo jej okolia a rozhodli ste sa absolvovať kurz Excelu? V tomto článku vám poradíme, či sa viac oplatí navštevovať klasický kurz, alebo sú výhodnejším riešením práve moderné online kurzy.

Kým jednoduchšie počítačové programy sa často naučíte aj pomocou manuálu dostupného na stránkach predajcov, či dokonca z tutoriálov na YouTube, pri učení sa pokročilejších programov je často potrebná asistencia skúseného inštruktora, ktorý vám všetko vysvetlí. Ide tu najmä o úsporu času. Ak sa rozhodnete ušetriť a začnete sa náročnejšie programy typu Excel učiť svojpomocne, koniec-koncov sa po niekoľkých týždňoch pristihnete pri tom, že učenie vám trvá extrémne dlho a nič ste sa poriadne nenaučili. Profesionálny kurz Excel je stavaný tak, aby ste sa naučili úplne všetko za čo najkratšiu dobu. Takéto kurzy sú vytvárané skúsenými profesionálmi, ktorí vedia, ako kurz navrhnúť tak, aby plne vyhovoval aj úplným začiatočníkom.

Kým Excel zozačiatku vyzerá ako komplikovaný program, vďaka vhodnému kurzu sa ho dokáže naučiť naplno ovládať skutočne každý, aj počítačovo menej gramotný človek. Schopnosť pracovať s Excelom následne využijete v práci, škole, domácnosti, ale aj pri svojich záľubách. A keď hovoríme o práci, Excelovská gramotnosť sa dokáže prejaviť na navýšení platu, prípadne získaní vašej vysnenej práce, keďže tento program je využívaný takmer v každej firme. Prejdime však k veci. Aký kurz Excel Bratislava zvoliť?

Excel školenie v priestoroch školy

Takéto Excel školenie prebieha pod vedením skúseného inštruktora si postupne prejdete všetky časti Excelu. Jednoduchšie kurzy trvajú niekoľko hodín, tie pokročilejšie sú často rozdelené do viacerých častí, teda školiace stredisko musíte navštíviť viackrát.

Benefitom takýchto offline kurzov je skutočnosť, že ich vykonávate pod dohľadom skúseného školiteľa a po ich absolvovaní obdržíte certifikát, ktorý môžete priložiť k životopisu či ukázať šéfovi v práci.

Kurz Excel v Bratislave má aj svoje nevýhody. Keďže tieto kurzy sú organizované v určitých fixných časoch, musíte im prispôsobovať svoj časový harmonogram, čo môže byť niekedy celkom komplikované. Práve kvôli časovej vyťaženosti sa mnohí na kurz Excelu radšej nehlásia, lebo vedia, že by ho pravdepodobne nestíhali. Na miesto offline kurzu sa musíte nejako dopraviť, čo vám tiež zaberie nejaký ten čas. A v neposlednom rade, keďže kurz absolvujete s inými ľuďmi, ktorí majú odlišné nároky a rýchlosť učenia, môže sa ľahko stať, že kurz bude trvať zbytočne dlho, prípadne, že vy nebudete stíhať držať krok s ostatnými. Práve tieto negatíva efektívne odstraňujú online kurzy.

Online kurz Excel Bratislava

Takýto kurz Excel Bratislava môžete absolvovať, odkiaľ sa vám to len páči. Kým pri offline kurzoch ste pravdepodobne hľadali len kurzy v Bratislave, aby ste nemuseli dlho cestovať, v prípade online kurzov nie ste viazaní na žiadnu lokalitu. Čo prináša aj ďalšie výhody:

  • Nemusíte nikam cestovať.
  • Môžete sa vzdelávať, kedy chcete.
  • Pripojiť sa môžete z akéhokoľvek miesta.
  • Učíte sa vlastným tempom.
  • Výsledkom kurzu je certifikát, ktorý môžete priložiť k životopisu, prípadne ukázať šéfovi v práci.

Naša voľba je teda jednoznačná – ak kurz Excel Bratislava, tak online. Neváhajte a povýšte svoje Excelovské schopnosti na nový level aj vy ešte dnes!