Poznáme trendy v grafickom dizajne na rok 2022

Grafický dizajn

Rok 2021 sa blíži ku koncu. Prirodzene preto vyvstáva otázka: “Akým smerom sa bude uberať grafický dizajn v roku 2022?” Zatiaľ sa o tom mlčí, ale my poznáme odpoveď. Získajte náskok pred konkurenciou a privítajte nové trendy ako starého známeho. 

Pestrofarebný minimalizmus

Tento trend už určite poznáte. Objavil sa počas roku 2021 a okamžite si získal pozornosť miliónov ľudí. Môžeme preto očakávať, že počas nasledujúceho roku bude na popularite iba narastať. 

Tento štýl sa vyznačuje jednoduchosťou tvarov a čistotou línií. Na rozdiel od klasického minimalizmu sa však ten moderný neobmedzuje na kombináciu bielej a čiernej, ale experimentuje s celou paletou výrazných farieb. Pôsobí hravým a veselým dojmom, vďaka čomu rýchlo zaujme pozornosť diváka. 

Monochromatický dizajn

Monochromatický, teda jednofarebný dizajn, je, podobne ako farebný minimalizmus, jednoduchý a vzdušný. Prejavuje sa tým, že celý dizajn sa nesie v jednej farbe, rozloženej do viacerých odtieňov. Súčasťou takejto grafiky sú zvyčajne vektorové ilustrácie, rozmiestnené po plátne jedna vedľa druhej. 

Geometrické tvary

Je vysoko pravdepodobné, že rovnako ako v roku 2021, aj v roku 2022 budú geometrické tvary postupne z grafických trendov vytláčať abstraktné tvary.  Vektorové animácie sú dnes naširoko usadené vo webdizajne – niektoré typické internetové odvetvia si bez nich ani nevedia predstaviť život. Grafický dizajn bol vždy sčasti matematika a geometria.

Geometrické tvary v kombinácii s menej sýtymi farbami vytvárajú skvelé používateľské rozhranie. Každú chvíľu dokazujú, že sú výborným podkladom pre text. Môžete ich tiež použiť na rozbitie jednoliatosti dizajnu, prípadne zaplnenie prázdneho priestoru. 

Záver

Vstúpte do roku 2022 pripravený. Inšpirujte sa našimi radami a nastavte podľa nich svoj web aj sociálne siete. Neupúšťajte od trendov z roku 2021, väčšina z nich bude aj naďalej aktuálna. Budú sa však vyvíjať, preto citlivo vnímajte zmeny a rýchlo sa im prispôsobte. Roku 2022 budú vládnuť rovné čiary, výrazné, ale aj menej sýte farby, geometrické tvary a monochromatický dizajn.