Prečo by ste sa mali rozhodnúť pre parkety

Parkety

Chystáte sa renovovať dom alebo byt a chceli by ste zmeniť jeho ráz? Začať by ste teda mali od podlahy. Skvelou voľbou sú práve parkety, ktoré vášmu domovu vdýchnu nádych luxusu a tepla. Parkety sú totiž nielen vysoko odolné, ale môžete si byť istý, že nestratia kúzlo ani po niekoľkých desaťročiach.

Vyberajte si z rozličných materiálov

K dispozícii máte hneď niekoľko druhov materiálov. Špičkou sú parkety bukové, dubové alebo jaseňové, siahnuť môžete ale aj po exotických drevinách, ktoré do miestností vnesú modernosť. Tie sa často najlepšie vynímajú v okolí domu – na teraske alebo ako obklady bazénov.

Nemusíte si zúfať v prípadoch, keď parkety poškodíte

Ak sa stane, že parkety nedopatrením poškrabete, bez problémov ich môžete navrátiť do pôvodného stavu. Nemusíte vykonávať ani celoplošné úpravy, lokálne úplne postačia. Parkety sa prebrúsia, vytmelia a následne povrchovo upravia. Existujú až tri možnosti povrchových úprav (lakovanie, voskovanie alebo olejovanie).

Nenáročná údržba a životnosť

Parkety sú jednoduché na údržbu, a hoci sú o niečo drahšie ako iné materiály, investovať do nich sa vám jednoznačne vyplatí. Vydržia totiž celé generácie a užijete si ich nielen vy, ale aj vaše deti.

K parketám sa hodí všetko

Nakoniec môžete parkety doplniť kusovým kobercom, ktorý miestnosť osvieži. Máte na výber širokú škálu materiálov a farieb. Ak vyberáte koberec do obývačky, mali by ste voliť radšej koberce s nižším vlasom, ktoré nie sú náročné na údržbu. Ozvláštnite ju extravagantným červeným alebo farebným kobercom, ktorý dopasujete k ostatným dekoráciám v miestnosti.Do miestnosti môžete zakomponovať aj jemnejšie koberce prírodných farieb. Tie zas podčiarknu krásu a štýl parkiet. Koberec do spálne môže mať aj dlhší vlas. Ten je o čosi náročnejší na údržbu. Spálňa ale nepatrí medzi tak frekventované miestnosti. Preto si s jeho čistením nemusíte robiť veľké starosti.