Rýchlo a pohodlne. Taxi z Bratislavy na Schwechat je výborná voľba

Taxi z Bratislavy do Schwechatu

Ako sa volá bratislavské letisko? No predsa Schwechat. Je to síce vtip, ale vlastne pravdivý. Medzinárodné letisko vo Viedni vybaví ročne oveľa viac letov ako to v Bratislave, ponúka oveľa širšiu paletu spoločností aj cieľových destinácií. Skrátka, funguje výborne aj pre Slovákov.

Ako sa prepravíte na letisko? Vlastným autom, ktoré necháte niekde zaparkované a budete o neho celú dovolenku tŕpnuť? Alebo v natlačenom autobuse? Či vlakom s prestupami? Možno najlepšia forma prepravy je taxík – a nemusí to byť aj drahé.

Samozrejme, taxi na Schwechat príde presne na zavolanie a privezie vás presne tam kde potrebujete. Taxi služby pracujú celý rok nonstop a sú k dispozícii aj o treťej v noci. Žiadne prestupy z U-Bahn na S-Bahn, sledovanie grafikonov, alebo meškaní vlakov.

Je to zároveň aj najpohodlnejší spôsob prepravy. Vodič vám pomôže s batožinou a môžete sa s ním rozprávať. Určite narazíte na šoféra, ktorý sa môže baviť aj v inom jazyku (čo je veľmi praktické pre zahraničné návštevy), môžete sa ho spýtať na názor, adresu, alebo zaujímavé miesta, ak práve prichádzate ako nový do meta. Môžete si objednať auto vyššej triedy, alebo limuzínu. K hodinovej ceste dostanete fľašku vody a niečo na zahryznutie. Určite sa potešíte, ak máte v aute Wi-Fi a cez internet si môžete plánovať veci ohľadom svojej cesty či sledovať potrebné informácie o nastávajúcom lete.

Taxi služba hlavne šetrí cestujúcim stres, ktorý je spojený s cestovaním v hromadnej doprave (a to nemusí spoj ani meškať). Šofér taxíku sa vždy snaží prejsť úsek čo najrýchlejšie (v rámci predpisov), kým šofér autobusu ide stále rovnako, bez ohľadu na to, kedy to cestujúcim letí.

Ak dbáte na reprezentáciu (čakáte na obchodnú návštevu), alebo skrátka potrebujete urobiť dojem – čistý a pohodlný taxi je väčšinou jediná voľba ako prepraviť návštevu z letiska do mesta. A nemusíte vyzvihnúť návštevu vy sami – ak vám to napríklad povinnosti neumožňujú.

A čo cena spomínaná vyššie? Taxi z Bratislavy na Schwechat stojí zhruba okolo 50 eur (čo je u slovenskej služby stále 3-krát menej ako u rakúskej, pretože tie vozia na tej istej trasy za 150 eur a vyššie). V aute môžu cestovať až štyria cestujúci, čo je rozpočítané na hlavu – veľmi smiešna suma v porovnaní s tým, koľko stojí letenka a celý zájazd. Cesta z viedenského letiska na vlakovú stanicu, lístok do Bratislavy a lístok na bratislavskú MHD môžu byť pri troch-štyroch ľudoch drahšie ako priama cesta taxíkom.  Náklady na dopravu na letisko môžu byť v porovnaní s celý výletom zanedbateľné.