Rýdze zlato do dobrých aj zlých časov

Zlaté odliatky

Zlato nám prináša zisky a slobodu. Investície nám prinášajú pokoj a dni bez práce. Ak máte peniaze – kúpte si zlato. Peniaze sa vám znásobia. Pravda – nie zajtra, a asi ani nie pozajtra. 

Prepásť príležitosť je škoda, ale pozor, nie všetko je zlato, čo sa ligoce. Zlato nekupujeme v noname záložniach. Investičné zlato chránené hologramom nájdeme iba na pár miestach na Slovensku. Jedným z nich je česká Zlatovna. Švajčiarske razené tehličky a zliatky Argor-Heraeus sú zárukou kvality. Dnes sú chránené hologramami, ktoré nejde kopírovať (podobne sú chránené pasy).

Giloše vypálené laserom sú špeciálnou holografickou technikou označované ako Kinebar®. Kinebar je chránená obchodná známka švajčiarskej banky UBS.  Názov kinegram pochádza z gréckeho slova „pohyb“ [kínesís] a „písané“ [grámma]. Gilošový obraz mení obrys aj farbu pri mirnom pohybe tehličkou. V strede grafického symbolu sú zreteľné písmená A a H.

Ako napovedá názov, do zlata sa neinvestuje len v predtuche zlých časov – zlatý prístav je bezpečný vždy. A na zlé časy sa pripravujeme, samozrejme, počas tých dobrých časov.

Zlato je tradičný investičný nástroj, ktorý si v priebehu histórie udržal svoju hodnotu. V období neistoty a zmien, ako sú napríklad ekonomické krízy alebo vojny, zvykne cena zlata stúpať. Zlato je drahý kov, ktorý má vysokú likviditu. To znamená, že ho možno ľahko a rýchlo predať za peniaze. Zlato je fyzický majetok, ktorý možno skladovať a kontrolovať. To je dôležité najmä v krajinách s nestabilnou ekonomikou alebo politikou.

Nižšia cenová prirážka je príjemná – zlaté tehličky majú v porovnaní so zlatými mincami nižšiu cenovú prirážku (nenesú umeleckú hodnotu), čo znamená, že ich cena je bližšie k trhovej cene zlata. Vhodné na veľké investície – zlaté tehličky sú dostupné v širokej škále hmotností. Jednoduchšie skladovanie, jednoduché zákony… a iba pár serióznych predajcov zo zlata činí priezračne čistú investičnú príležitosť.