Strieborné náušnice sa dajú nosiť (takmer) ku všetkému

Strieborné náušnice

„Žena by nikdy nemala vychádzať bez náušníc. Je to premárnená príležitosť.“ (Jennifer Lopez)

Vraví sa, že sú dva druhy náušnic – tie ktoré nahlas rozprávajú a tie, ktoré si beriete, keď chcete viac počúvať. Hoci dnes nosia náušnice muži aj chlapci (a v Hollywoode sa robia celé rebríčky, kto si v tomto vedie najlepšie), je tento šperk stále vyjadrením jemnej ženskosti. Je to najmenší kúsok, ktorý prichádza na rad ako úplne posledný – a predsa môže o dáme povedať viac ako jej celá garderóba. Alebo byť drahším ako ten zvyšok.

Ak ako žena dostanete podobný šperk do daru, zbystrite pozornosť. Môže to znamenať veľa vecí. Alebo naopak – môže byť celkom náročné presvedčiť muža, aby vám podobné malé veľké pozornosti pravidelne kupoval. Čo tí ľudia toľko vidia na šperkoch, že si už pred 100 tisíc rokmi robili ozdoby z kostí a že v staroveku bolo striebro už dlho etablované ako cenný doplnok krásy?

Striebro dokáže byť decentnejšie a menej okázalé ako zlato – a v pravidelných vlnách sa znovu a znovu stáva módnym hitom veľkých aj malých šperkárskych výrobcov (aj keď vlastne z módy nikdy nevyšlo). V rukách majstra sa striebro mení na umenie, ktoré pretrvá stáročia. Je štýlové a hodí sa takmer ku všetkému. Určite sa nikto nečuduje, že taká anglická kráľovná Alžbeta II. má slušnú zbierku všetkých možných šperkov, na  ktoré by bežný smrteľník zrejme nenašetril za celý život – a vkusné a kvalitné strieborné náušnice u nej nesmú chýbať. Historici dokázali, že striebrom sa platilo oveľa skôr ako zlatom.

Šperky patria k výrazu mnohých ľudských pokolení, zvýrazňujú nás, prezentujú nás a občas nás aj pekne trápia. Ale dajú sa nosiť každý deň.

Obrázok použitý z www.klenotyhematit.sk