Ten pravý koberec do vašej domácnosti

koberec

Premýšľate nad kobercom, ktorý by sa hodil do vašej domácnosti? Koberce sú nielen vysoko praktické doplnky a môžete ich použiť ako alternatívu podlahovej krytiny, sú aj peknou dekoráciou, ktorá osvieži každý interiér.

Koberce sa delia na merané koberce, ktoré prekryjú celú podlahu v miestnosti, alebo tie kusové. Kusové koberce môžete umiestniť do obývačky, spálne, kúpeľne, kuchyne či chodby.

Najčastejšie sa na výrobu kobercov používajú syntetické materiály, ktoré sú jednoduchšie udržiavateľné ako prírodné.

Typické materiály

Polyamid – ide o najpoužívanejší materiál, má dlhú životnosť, primeranú cenu a nekonečnú škálu farebných odtieňov, vzorov a štruktúr. Vyznačuje sa tiež vysokou pevnosťou, odolnosťou a pružnosťou a ľahko sa udržiava čistý.

Polypropylén – je stálofarebný, antistatický, cenovo dostupný a môže byť umiestnený aj vonku. Odoláva nečistotám aj chemikáliám. Na dotyk pôsobí príjemne, skoro ako ovčia vlna.

Pokiaľ ste sa rozhodli zadovážiť si koberec z polypropylénu, môžete vyskúšať farebný a trendy kusový koberec do obývačky, ktorý miestnosť rozožiari a dodá jej luxusný nádych. Koberec pôsobí sviežo, hodí sa teda do interiérov nepresýtených žiarivými farbami.

Polyester – ďalší zaujímavý materiál sa hodí na koberce, ktoré budú mať svoje miesto v menej namáhaných priestoroch. Je jasný a stálofarebný. Dobre odoláva škvrnám a je ekologický, keďže sa vyrába najmä z recyklovaných PET fliaš.

Vyskúšajte obojstranný koberec

Neviete sa rozhodnúť, ktorý dizajn bude pasovať do vášho domovu najlepšie? Nerozhodujte sa. Vyberte si obojstranný unikátny koberec. Keď vás prestane baviť jeden z dizajnov, stačí ho otočiť a zmeniť tak atmosféru v celej miestnosti. Koberec vyrobený z polypropylénu sa vyznačuje plochých a odolným povrchom. Má krátky vlas a je jednoduchý na údržbu.