Tri dôvody prečo rybičky Garra Rufa pomáhajú ľuďom

Garra Rufa rybičky

Ak ste o nich ešte nepočuli, teraz sa niečo dozviete. Kúra rybičkami znie na prvé počutie ako zvláštny druh liečby o ľudskú kožu, no v skutočnosti ide o prirodzený a nenásilný spôsob ako sa o seba starať. Ako to, že také malé rybky vedia byť pre nás také užitočné?

  1. Liečia. Rybkám sa hovorí aj Rybičky doktorky. Americký zdravotnícky úrad pred niekoľkými rokmi vyhlásil, že neprišiel na žiadny negatívny účinok rybičiek. Takže ostávajú už len pozitívne účinky. Vždy sa môžete poradiť s kožným doktorom. Ekzémy, lupienka, rôzne druhy plesní a kožných neduhov – to nie sú príjemné veci. A rybky vám dokážu pomôcť. Celkovo rybičky pomáhajú prekrvovať dolné končatiny (ale nielen tie) a regenerovať problémové miesta.
  2. Skrášľujú. Nie je div, že Garra Rufa sú prítomné v salónoch krásy. Ak máte problémy s bradavicami, stvrdnutou kožou na chodidlách, bradavicami alebo rôznymi kožnými artefaktami, rybičky svojou jemnou prácou vám môžu dopomôcť ku krajšiemu vzhľadu. Nemajú zúbky a živia sa iba odumretým tkanivom – presne tým, ktoré sa chcete zbaviť. Je to preto, lebo ich prirodzeným prostredím sú teplé termálne vody, kde nie je normálna strava, práve len ono nekrotické tkanivo.
  3. Pomáhajú nám relaxovať. Niekto s Garry Rufy zaobstaráva len s cieľom oddychu, odpútania sa od denného stresu. Aj na to sú rybky skvelé – trebárs na upokojujúcu masáž po práci

Predaj Garra Rufa je možný už aj u nás. Rybičky pochádzajú z Turecka, ale ich dostupnosť je už dobrá – mať vlastné alebo prenajaté akvárium nie je vôbec zložité. Za dobrú cenu môžete mať doma moderné a oddychové akvárko s vkusnými rybičkami a zaujímavou možnosťou kúry.