Uvažujete o právnej ochrane svojej značky? Nemusíte byť sami

Ochrana podnikania

Podnikanie nie je len o veľkých ziskoch, ako si myslia mnohí, ktorí nikdy nemali odvahu vrhnúť sa do podnikania po hlave. Je to všetko o množstve tvrdej práce, bezsenných nocí, starostí, papierovačiek, registrácií, hlásení, výkazov… A nejde len o to, vymyslieť produkt alebo službu, ktorá sa na trhu uchytí, vedieť pre ňu vytvoriť kvalitný a prepracovaný marketing a získať zákazníkov, ale aj o to, vedieť ochrániť svoju značku pred ziskovou konkurenciou, ktorá často nič nedokáže. Práve z tohto dôvodu mnohé malé aj veľké podniky siahajú po právnej ochrane svojej značky vo forme ochrannej známky – je to jediný spôsob, ako ochrániť svoje výrobky a služby pred krádežou.

Na ochrannú známku nemusíte byť sami

Tak ako pri všetkých úradných úkonoch, ani registrácia ochrannej známky nie je prechádzkou ružovou záhradou pre tých, ktorí o ňu ešte nepožiadali. Žiadosť o registráciu sa podáva na Úrade priemyselného vlastníctva, kde je potrebné vyplniť formulár žiadosti o registráciu ochrannej známky a zdokumentovať všetky formality – pripravte sa teda na množstvo papierovačiek a dokumentácie. Ak však patríte k veľkej väčšine tých, ktorí odmietajú venovať tomuto procesu kus svojho života, nemusíte sa registrácie vzdávať – obráťte sa na spoločnosť, ktorá sa špecializuje na registráciu ochranných známok. Jednou z takýchto spoločností je Patentoid, ktorá vďaka svojim bohatým skúsenostiam zabezpečí vašu ochrannú známku nielen na Slovensku, ale kdekoľvek na svete, kam sa chystáte podniknúť. Patentoid vám nielen ušetrí čas spojený s registráciou, ale nemusíte ani nikam cestovať, aby ste sa dohodli na postupe – celý proces prebieha online. Stačí vyplniť online formulár, odoslať splnomocnenie, zaplatiť za objednávku a potom sa pokojne venovať svojej práci.

Ochranná známka – cena

Teraz vás pravdepodobne zaujíma, koľko táto ochrana stojí a či sa oplatí. Aj keď je cena ochrannej známky vyššia (v rozmedzí niekoľkých stoviek eur v závislosti od rozsahu – pre Slovensko je výrazne nižšia ako pre celú EÚ), určite ide o sumu, ktorá sa vám v budúcnosti určite vráti. Nielenže budete mať pokojné noci, keď budete vedieť, že vám nikto nemôže ukradnúť firmu, ale budete pôsobiť dôveryhodnejšie aj pre svojich zákazníkov. Preto neváhajte a najmä v dnešnej obrovskej konkurencii myslite dopredu.