Vďaka týmto interiérovým tipom bude vaša spálňa útulnejšia

Nová domácnosť

Zariaďovanie a dekorovanie domácnosti podľa miestností môže byť skvelá výzva. Každý priestor v domácom interiéri má svoju vlastné využitie a jedinečnú atmosféru, na ktorej sa podieľa mnoho faktorov – či už sú to farby, svetlo v miestnosti, jej veľkosť alebo napríklad rôzne doplnky a nábytok. Spálňa je miestom odpočinku a mala by vzbudzovať atmosféru pokoja. Útulnosť je jedna z vlastností, ktoré priamo prispievajú k pokojnému pocitu z priestorov spálne. Inšpirujte sa našimi tipmi, ako zútulniť vašu spálňu a prispieť tak k harmónií tohto priestoru.

Výber farieb je veľmi dôležitý

Pri výbere farebnosti spálne treba stavovať na jemné, teplé farby. Ideálna je napríklad kombinácia bielej a rôznych odtieňov hnedej či jemné pastelové farby. Najvýznamnejším aspektom, pri ktorom treba dbať na správny výber farby sú predovšetkým steny, tapety a podlahové krytiny. S tým následne priamo súvisí i farebnosť spálňového nábytku. Verte či nie, ale medzi upokojujúce farby, ktoré sa hodia do spálne patria aj mnohé odtiene zelenej. Zelená farba evokuje pocit pohody, harmónie a pokoja.

Stavte na koberce

Pravidlo útulnej miestnosti znie jasne – bez kobercov to prosto nejde! Základom každej príjemnej a útulnej atmosféry v priestore sú častokrát práve koberce. Ideálne je staviť na koberce jemnejších, príjemnejších materiálov, ktoré sú v neutrálnych teplých farbách. Pri výbere koberca do spálne je lepšie vyhýbať sa prílišnému množstvu vzorových kombinácií.

Nezabúdajte na bytový textil

Kobercom zariaďovanie útulnej spálne ani z ďaleka nekončí. K pocitu útulnosti vášho spálňového priestoru perfektne prispeje aj bytový textil, a to napríklad v podobe závesov na okná alebo prehozov na posteľ. Oboje doplnky je ideálne opäť ladiť do celkovej farebnosti spálne, a to v súlade s výberom koberca, nábytku a farby podlahy.

Ak obľubujete farebné kombinácie, pokojne stavte aj na spojenia útulných farieb s bordovou či modrou farbou. Vyhýbať sa nemusíte ani sivej. Interiér vašej spálne by sa mal páčiť predovšetkým vám, preto stavte na farby a zariadenie, ktoré vo vás vzbudzujú pocit pokoja a harmónie.