Výhody robotického vysávača: V čom spočívajú?

Robotický vysávač

Nejedna domácnosť zanechala klasické vysávanie a prešla na to automatické, ktoré vykonávajú robotické vysávače. Na trhu nájdete hneď niekoľko druhov vysávačov, každý sa vyznačuje istými vlastnosťami a prináša vám hneď niekoľko výhod.

Jednoduché ovládanie aj cez smartfón

Vedeli ste, že robotické vysávače môžete ovládať aj pomocou mobilného telefónu? Cez aplikáciu ich môžete poľahky naprogramovať a spúšťať na diaľku podľa ľubovôle. Vďaka tejto funkcii sa vrátite z práce už do uprataného domu či bytu.

Viac voľného času

Jedna z najdôležitejších výhod robotických vysávačov. V dnešnej dobu plnom zhonu, stresov a možností si človek málokedy nájde čas na oddych. Domáce práce patria k celému radu povinností, ktoré sú nielen neodkladné, ale musíte ich vykonávať pravidelne. Robotický vysávač vás od práce a vysávania odbremení. Podlahy aj koberce povysáva za vás a vy sa zatiaľ môžete venovať príjemnejšej činnosti.

Povysáva lepšie ako vy

Robotický vysávač obsahuje rotačné kefy, ktoré prechádzajú po vláknach koberca. Ventilátor zas vťahuje do filtra rôzne nečistoty a prach, ktoré zdobia vaše podlahy. Poniektoré vysávače sú dokonca špeciálne prispôsobené na vysávanie kobercov s dlhými vlasmi a na problematické povrchy. Drahšie modely majú nainštalované aj UV žiarenie, ktoré tlmí pachy a zabíja mikroorganizmy. Navyše, netreba zabúdať ani na praktické rozmery vysávača. Pokiaľ máte nábytok na nožičkách, vysávač vhodných rozmerov sa dostane aj pod neho a vyčistí tak podlahy aj v tých najtmavších zákutiach.

Ak máte doma alergika, siahnite po antibakteriálnom vysávači, ktorý sa hodí na matrace, vyvýšené povrchy a čalúnenia.

Okrem robotických vysávačov si domáce práce môžete spríjemniť aj s ďalšími pomocníkmi. Poobzerať sa po novej robotickej kosačke ešte pred príchodom jari nemôže byť na škodu.