Zaujímavé fakty o podlahách

Podlaha

Podlahy sú považované za samozrejmosť. Ide o dôležitý estetický aj funkčný kúsok, ktorý nesmie chýbať v žiadnej domácnosti. Na trhu nájdete hneď niekoľko druhov rozličných podlahových krytín. Čo o nich ale vlastne vieme?

Korok sa nepoužíva len na vínové zátky

Ak hľadáte ekologickejšie podlahové riešenie, môžete pouvažovať o korkových podlahách. Korok pochádza z korkového dubu, ktorý je zvláštnosťou a to najmä z dôvodu, že jeho kôra dorastá. Navyše, korkové podlahy sú odolné, jednoducho sa čistia a udržiavajú.

Laminát je lacný a odolný voči poškriabaniu

Akiste ste už počuli o laminátových podlahách. Laminát sa totiž teší pozornosti najmä vďaka nízkej cene a širokej škále vzorov. Môžete siahnuť aj po „drevenej“ alternatíve, ktorá imituje dekor dreva dokonale.

Odolné linoleum je vyrobené z prírodných obnoviteľných materiálov

Zatiaľ čo si väčšina ľudí myslí, že linoleum už dávno vyšlo z módy a nie je vôbec praktické, opak je pravdou. Linoleum sa nielenže drží na popredných priečkach, ale je aj odolné voči mechanickému poškodeniu. Okrem toho jeho návrhy a dekory, ktorých je ozaj nespočetné množstvo, sú štýlové a moderné. Medzi bežné materiály používané na výrobu linolea patrí živica, recyklovaná drevná múčka a ľanový olej.

Ak hľadáte praktickú a cenovo dostupnú podlahu, voľte vinyl

Vinylové podlahysa jednoducho pokladajú, ba dokonca môžete si ich vziať so sebou aj pri sťahovaní. Navyše, netreba zabúdať ani na to, že výber štýlov, farieb a vzorov je široký a na svoje si príde každý zákazník. Vinyl je skvelý do kuchyne, pretože ide flexibilnú podlahovú krytinu s dlhou životnosťou.

A teraz niekoľko zábavných faktov na záver:

· Výraz „zamiesť niečo pod koberec“, ktorý sa používa, keď sa snažíme odpratať nepríjemný problém, bol prvýkrát použitý v roku 1963.

· Neexistujú dve rovnaké drevené podlahy. Rovnako ako snehové vločky, aj drevo sa od seba líši.