Pole dance je emotívny. Má vlastné disciplíny. Figúry majú vlastné názvy. Vybočuje z radu v mnohých ohľadoch.
- Mužskí pole tanečníci existujú. Len ich je veľmi málo – pri tanci okolo tyče skrátka dominujú ženy. Ale mužov každoročne pribúda.
- Bez správneho tréningu radšej neskúšajte ťažké prvky. Mohli by ste si dokonca ublížiť. Za náročnými a krásnymi figúrami je skrátka veľa potu a s pole dance začínate, potrebujete sa oprieť niekoho skúsenejšieho – nato sú tu pole dance inštruktorky. Na najvyššej úrovni prichádza aj bolesť a modriny – podobne ako napríklad pri rugby alebo inom športe.
- Odmenou za drinu je… sebavedomie. A zdravý pohyb. A určite aj nové známosti a priateľstvá.
- Ako sa dívať na pole dance? Ako na tanec, zábavu, umenie, gymnastické cvičenie alebo dokonca ako cirkusovú akrobatiku? Je to len vás. Niektorí ľudia vás môžu dokonca súdiť – pole dance určite nejeden človek spája so striptízom. Sú známe prípady, keď pole dancerku vyhodili z práce, hoci svoj koníček brala čisto atleticky. Ale inak táto disciplína mieri aj na olympiádu. Takže večná nálepka night clubov na pole dance neostane navždy.
- Prečo je aj pri tréningu potom toľko odhalenej kože? Jednoducho, potrebujete to kvôli priľnavosti k tyči a aby vám kusy odevu neprekážali pri cvičení. Ani gymnastky necvičia v overaloch.
- Neexistujú ideálne miery ani hmotnosť pre pole dance. Tanec má viac úrovní (tie najťažšie zvládajú naozaj len najtrénovanejšie tanečnice), ale vrhnúť sa na cvičenie môže doslova každý. A nájsť si svoje tempo. Tréningom každý silnie a zlepšuje sa mu ohybnosť!
- Od roku 2005 existujú aj Majstrovstvá v Pole Dance. Zúčastňuje sa ich viac než 25 krajín. A vlastne súťaží je oveľa viac.
- Aký je ideálny vek na pole dance? Ťažko povedať. Účastníčka svetového šampionátu Greta Pontarelli má už skoro 70 rokov. Začala v 59.