Zážitok, na ktorý sa nezabúda: zoskok s padákom

Zoskok padákom

Niektorým ľuďom sa darčeky kupujú ťažko – pokiaľ nechcete obdarovať nejakého blázna (v najlepšom zmysle slova) alebo človeka, ktorý je za každé dobrodružstvo. Zoskok padákom (či už samostatne alebo tandemovo s inštruktorom) si obdarovaný zapamätá do konca života.

A teraz pozor: darovať niečo nebezpečné nie je vhodné. Skákanie s padákom však bezpečné je. Fyzika je fyzika – po poriadnej príprave, skontrolovanou výbavou a so skúseným dozorom je akékoľvek riziko absolútne minimalizované. S padákom môžu skákať deti (tie do 12 rokov z nižšej výšky), starší ľudia alebo ľudia so zdravotným hendikepom. Je to adrenalínový zážitok. Skvelý spôsob, ako sa vyrovnať s každodenným stresom a zažiť trochu adrenalínu. Vypadnúť z dennej rutiny, reštartovať si svoj pohľad na svet – tentokrát pekne zhora, aby ste videli úplne všetko. Skáče sa bez lekárskej prehliadky, ale ak niečo máte, určite to inštruktorovi povedzte.

Ak váhate pripomeňte si, že:

  • Je to originálny darček. Skok s padákom je niečo, čo si obdarovaný pravdepodobne sám nekúpi. Je to skvelý spôsob, ako mu ukázať, že si naňho myslíte a že chcete, aby zažil niečo výnimočné.
  • Je to zážitok, na ktorý sa nezabúda. Skok s padákom je nezabudnuteľný zážitok, ktorý si obdarovaný bude pamätať po celý život. Je to skvelý spôsob, ako mu vytvoriť jedinečné spomienky.
  • Je to darček, ktorý je aj dobrodružstvom. Skok s padákom je skvelý spôsob, ako si vyskúšať niečo nové a vystúpiť zo svojej komfortnej zóny. Je to skvelý spôsob, ako obdarovanému pomôcť prekonať strach a získať nový pohľad na svet.

Výška zoskoku býva väčšinou z výšky okolo 4000 metrov, voľný pád trvá necelú minútu, podľa toho ako je skokan ťažký. Počas neho človek dosiahne rýchlosť asi 200 kilometrov za hodinu. Padákom klesá asi 7 minút. Nakoniec dostanete diplom, aby sa o vašom dobrodružstve dozvedeli aj iní.